TED BODRUM’DAN BODRUM GAZETECİLERİNE KAHVALTI

0
42

TED Bodrum Koleji, Yarımada da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının görevli hazetecileri  kahvaltıda ağırladı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltı Neyzen Tevfik Caddesi üzerindeki Cafe Cafen’de organize edildi. 
TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken’in de katıldığı kahvaltıda, Erken, gazetecilerin gününü kutladı ve  “10 Oak, gazetecilerin dayanışmasını ortaya koyan ve gazetecinin her türlü siyasetten, patronlarından ve hatta çalıştığı kurumdan bile bağımsızlığını ortaya koyan çok anlamlı bir tarih. O nedenle çok değerli bir gün. Basın dördüncü güç diyoruz her zaman. Halkın haber alma hakkının en önemli temsilcisi ve bu nedenle bizim için çok değerli” diye konuştu.

Paylaş
Önceki İçerikKüçük şefler, mandalinalı tatlıda hünerlerini sergiledi
Sonraki İçerikBodrum’da kayıp iş adamının eski ortağı intihara kalkıştı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here