TED Bodrum Koleji Mandalina Hasat Şenliği Başladı

0
45

TED Bodrum Koleji, Bodrum’un yerel değeri olan mandalinanın korunması ve yaşatılması gerektiği inancıyla, okulun açıldığı günden bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Mandalina Hasadı”nın altıncısını gerçekleştiriyor.
Kendine has aroması ve kokusu olan Bodrum mandalinasını küçük yaşta çocuklara sevdirmek için düzenlenen şenlikte, öğrenciler mandalina ağaçlarının yetiştirilmesi ve türleri hakkında bilgilendirildikten sonra bahçeden mandalina topladılar.
Topladıkları mandalinalarla okulun mutfak atölyesinde, uzmanlar eşliğinde, geleneksel yöntemlerle mandalina reçeli yapacak olan öğrenciler her aşamasında yer alacakları ve kendi elleriyle üretecekleri reçelleri şenlik sonunda evlerine götürebilecekler.
Mandalina Hasadı Şenliği ile yaşadıkları yöreye özgü ömür boyu unutamayacakları bir deneyim kazanacak olan öğrenciler, mandalina reçeli yaparak da bu ürünlerin sofralarına nasıl geldiğini kendi emekleri ile üreterek, yaşamın içinde tecrübe etmiş olacaklar.

Paylaş
Önceki İçerikTakbul gözlüklerle denetim artık daha hızlı
Sonraki İçerikSu alan sürat teknesindeki kaçakları sahil güvenlik kurtardı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here