bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

TED Bodrum Koleji Mandalina Hasat Şenliği Başladı

allkaria

TED Bodrum Koleji, Bodrum’un yerel değeri olan mandalinanın korunması ve yaşatılması gerektiği inancıyla, okulun açıldığı günden bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Mandalina Hasadı”nın altıncısını gerçekleştiriyor.
Kendine has aroması ve kokusu olan Bodrum mandalinasını küçük yaşta çocuklara sevdirmek için düzenlenen şenlikte, öğrenciler mandalina ağaçlarının yetiştirilmesi ve türleri hakkında bilgilendirildikten sonra bahçeden mandalina topladılar.
Topladıkları mandalinalarla okulun mutfak atölyesinde, uzmanlar eşliğinde, geleneksel yöntemlerle mandalina reçeli yapacak olan öğrenciler her aşamasında yer alacakları ve kendi elleriyle üretecekleri reçelleri şenlik sonunda evlerine götürebilecekler.
Mandalina Hasadı Şenliği ile yaşadıkları yöreye özgü ömür boyu unutamayacakları bir deneyim kazanacak olan öğrenciler, mandalina reçeli yaparak da bu ürünlerin sofralarına nasıl geldiğini kendi emekleri ile üreterek, yaşamın içinde tecrübe etmiş olacaklar.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ