Tango gibi geçecek bir ömrünüz olsun

Arjantin'de sokaklarda başlayıp tüm dünyaya yayılan büyüleyici dansı onurlandırıldığı bir gündeyiz. Bugün Dünya Tango Günü Bodrum Olay olarak Tango gibi geçecek bir ömrünüzün olmasını diliyoruz

0
37

Tango 19’uncu yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkan, aşk ve tutkunun bir araya gelerek harmanladığı, zarafet kokan tavrı ile biraz hüzün ve bol miktarda duygunun bütünleştiği, yaratıcılığı tetikleyen bir dans türüdür. Kökeni, tahmin edilenin aksine soylulardan değil, zamanın olumsuz yaşam koşullarından bunalan işçi sınıfının bir dışa vurumu olarak ortaya çıkmıştır.

Tango, 19. yüzyılın sonlarında, şu anda da Tango’nun doğuş yeri olarak dansa adını veren Arjantin Tangosu’ndan da anlaşılacağı gibi Arjantin’de ortaya çıkmıştır. Salon dansı değil bir sokak dansı olan Tango bir toplumun kendini ifade yöntemidir.

O dönemde alt sınıf ve soylu olmayanların, temel sosyal haklara bile sahip olmayanların dansı olarak ortaya çıktığından gerektiği önemi bulamamıştır. Günümüzdeki önemini kazanması uzun yıllar almış. Tüm dünya tango ile tanışıp, sevip, bu dansı icra etmeye başlayınca hak ettiği yere gelmiştir.

Bugün Dünya Tango Günü Bodrum Olay olarak Tango gibi geçecek bir ömrünüzün olmasını diliyoruz

Paylaş
Önceki İçerikFETÖ ve PDY ‘ye Muğla merkezli operasyon
Sonraki İçerikSağanak Bodrum’u esir aldı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here