Talal Muheammed’in yakınları gözyaşı döktü

0
31

Bodrum ilçesi açıklarında göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi kurtarıldı.
Bodrum ilçesi Aspat mevkisi önlerinde seyir halinde olan Panama bayraklı ticari gemi, bölgede sahil güvenlik görevinde bulunan Sahil Güvenlik korvetine denizden insan sesleri geldiği yönünde bilgi verdi.
Olay yerine gelen ekipler, deniz yüzeyinde parçalanmış halde bir fiber tekne ile düzensiz göçmenlerin olduğunu gördü.
Yapılan çalışmada, denizdeki 4 Suriye, 4 Filistin ve 2 Mısır uyruklu 10 düzensiz göçmen kurtarıldı. Aramalarda Suriye uyruklu bir kişiye ait erkek cesedi bulundu.
Kurtarılanlardan 2 düzensiz göçmen hastaneye kaldırıldı, diğerleri Turgutreis Limanı’na götürüldü.
Jandarma ekipleri, Bodrum Devlet Hastanesi morguna götürülen cesedin teşhisi için, olayda sağ kurtulan bir kişiyi hastaneye getirdi.
Hayatını kaybeden kişinin Suriye uyruklu Talal Muheammed (42) olduğu belirlendi. Muheammed’in cenazesi, otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Turgutreis Jandarma Komutanlığında ifadeleri alınan göçmenlerin işlemlerinin ardından Muğla Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderileceği öğrenildi.

Paylaş
Önceki İçerikGöçmenleri taşıyan tekne battı: 1 kişi öldü
Sonraki İçerikAk Partili Gençler Aylan Bebeği unutmadı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here