Sürüklenen motoryat, kayalıklara çarpmadan kurtarıldı

0
BODRUM'DA MOTOR ARIZASI NEDENIYLE SURUKLENEN YAT BOLGEDEKI AMATOR BALIKCILAR TARAFINDAN KURTARILDI. (FOTOGRAF: DHA - NILUFER DEMÝR / BODRUM)

BODRUM’da, yakıtı bitince rüzgarın da etkisiyle sürüklenen motoryat, tekneyle balık avına çıkan bir grup tarafından kayalıklara metreler kala kurtarıldı.
Bodrum’un Torba Mahallesi’nde 31 Aralık günü öğle saatlerinde denize açılan, içinde 3 kişinin olduğu 9 metrelik ‘Luxury’ isimli motoryat, yakıtı bitince, İkiz Ada açıklarında sürüklenmeye başladı. Motoryattan yapılan yardım çağrısı üzerine, ada yakınlarında misafirleriyle birlikte tekneyle balık avlayan Ercan Üçer, bölgeye hareket etti. Üçer, adanın kayalıklarına çarpmak üzere olan motoryatı halatla kendi teknesine bağladı. Rüzgar ve dalgalar nedeniyle oldukça zorlanan ekip, yaklaşık 2 saatlik bir çalışmayla morotyatı Torba Balıkçı Barınağı’na çekti. Hasar oluşan motoryat, bakıma alındı. Kaptan Üçer, görüntülediği kurtarma anlarını Facebook sayfasından paylaştı.
Öte yandan Muğla Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne göre Muğla ve ilçelerinde yarın için sağanak yağmur uyarısı yapıldı. Perşembe günü de etkili olması beklenen yağışın cuma günü yerini güneşli havaya bırakacağı, ancak aynı gün kuzeyden esecek sert rüzgarla birlikte sıcaklığın birkaç derece düşeceği açıklandı. Açıklamada şöyle denildi:
“Muğla çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Muğla il merkezi ve batısında (Kavaklıdere, Yatağan, Milas, Bodrum, Datça) kuvvetli (24 saatte 21-50 kg/metrekare), doğusunda (Marmaris, Köyceğiz, Ula, Ortaca, Dalaman, Fethiye, Seydikemer) kuvvetli ve çok kuvvetli (24 saatte 51- 75 kg/metrekare) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”

 

Paylaş
Önceki İçerikUyuşturucuyla mücadelede hedef; 50 bin çocuğa ulaşmak
Sonraki İçerikBodrum Acı Ot Festivali 24 Mart’ta
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here