bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Suadiye Rotary Kulübü üyeleri Bodrum’da

pisisoft

1905 Yılında kurulan, bugün itibariyle  35.000′ den  fazla kulüp ve 1,2 milyondan fazla üyesi bulunan Uluslararası Rotary, yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak, bütün mesleklerde yüksek ahlak standartlarını teşvik etmek için dünya çapında örgütlenmiş bir hizmet kuruluşudur. Rotary’nin hizmet ideali, “kendinden önce hizmet” olarak tanımlanır.

Birleşmiş Milletler Kurucu Üyesi olan tek sivil toplum kuruluşu olan Rotary’nin 6 öncelikli hizmet konusu var. Bunlar barış ve anlaşmazlıkların önlenmesi ve çözümü, hastalıkları önleme ve tedavi, su ve hijyen, anne ve çocuk sağlığı, temel eğitim ve okur yazarlık, ekonomik ve toplumsal kalkınma. En önemli etkinliği ise 1985 yılında başlatılan “Polio”  Çocuk Felci hastalığının tüm Dünya’ da yok edilmesi olup, yapılan çalışmalar  ile  bugün itibariyle sadece   Pakistan ve Afganistan’ da az sayıda vaka olarak görülen bu hastalığın tamamen yok edilmesi için mücadeleye devam edilmektedir.

Istanbul’ da UR 2420. Bölge Federasyonu’ na bağlı olarak 1984 yılında kurulan ve 35 yılı aşkın bir süredir, barış ve iyi niyet yolunda birçok sosyal yardım projesine başarı ile destek ve hizmet veren Suadiye Rotary Kulübünün yöneticileri ve üyeleri eşleri ile birlikte yeni dönem başkanı  Ali Gür ve eşi Nazlı Gür’ün  de katılımı ile, geleneksel hale gelen Bodrum toplantısını 20/07/2019 cumartesi gecesi  Bodrum Kahraman Restaurant’ta kalabalık bir katılım ile gerçekleştirdi.

Gelecek dönemin bazı projelerinin de konuşulduğu mehtaplı ve keyifli gece “Rotary Dünyayı Birleştirir” sloganı ile son buldu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ