Su Kabağının ustası artık yok

Bodrumun simgelerinden biri olan su kabağından yaptığı aydınlatma aksesuarları ile ünlenen evli ve 2 çocuk babası Hüseyin Özgül kendisini asarak yaşamına son verdi. 

0
65

Bodrum’un simgelerinden biri haline gelen su kabağından yaptığı aydınlatma aksesuarları ile ünlenen evli ve 2 çocuk babası Hüseyin Özgül kendisini asarak yaşamına son verdi.

Peksimet’te kabak süsleme atölyesi ve marketi bulunan Hüseyin Özgül’den haber alamayan yakınları, atölyeye gittiklerinde, Özgül’ü tavana asılı halde buldu.

Yakınlarının ihbarı üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri, Hüseyin Özgül’ün yaşamını yitirdiğini belirledi. Cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından Özgül’ün cenazesi otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Öte yandan Hüseyin Özgül’ün cenazesinin yarın defnedileceği, Kıbrıs’ta öğretim üyeliği yapan ve çocukları ile birlikte orada yaşayan eşine de acı haberin verildiği öğrenildi. Özgül Bodrum’da kabak süsleme sanatını ilk başlatan isimdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Paylaş
Önceki İçerikDr Mehmet Nil Hıdır gençlerle basket attı
Sonraki İçerikTosun Bodrum kadınlarına etkinlik düzenledi
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here