bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Son bir haftada karaya vurdular

pisisoft

BODRUM’da, biri bugün olmak üzere son bir hafta içinde iki caretta caretta ile bir yunus ölüsünün karaya vurması endişe yarattı.
Göltürkbükü Mahallesi, Kızılburun Mevkisi’ndeki Hekimköy Tatil Sitesi önünde boylu boyunca uzanan İncilipınar Koyu’nda, bir hafta içerisinde iki deniz kaplumbağası ve bir yunus ölüsü karaya vurdu. Bu durumun kendilerini endişelendirdiğini belirten balıkçı Ali Kara (54), “Bu aralar Bodrum ve Güllük koylarında ölü carettalara çok sık rastlıyoruz. Birçoğu tekne çarpması, darp edilme veya ağlara takılıp boğularak telef olmuş. yani ölümler doğal yollardan değil. Bu bizleri daha çok üzüyor. Bir an önce nesli tükenmekte olan bu canlıların korunması için önlem alınmalı” dedi.
Geçen hafta ilk olarak 1.20 metre boyundaki bir yunusun karaya vurduğunu belirten Hekimköy Tatil Sitesi Müdürü Hulusi Aydemir, “Ağzından kan geliyordu. Kısa bir süre sonra da zaten can verdi. Yunusun ölüm nedeninin araştırılması için ilgili makamlara bilgi verdik. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden (İTÜ) gelen bir uzman ekip, gerekli incelemeleri yapıp, otopsi için parça aldı. Ancak, sonucunu biz de öğrenemedik. Sonucu bizler de merak ediyoruz. Deniz canlılarının ölümlerinde son zamanlarda ciddi bir artış var. Bugün de bir caretta caretayı karaya vurmuş ölü olarak bulduk” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ