bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Sokağa çıkma iznini çiçek ve ağaçların bakımı için kullanıyor

Sokağa çıkma iznini çiçek ve ağaçların bakımı için kullanıyor
allkaria

Bodrum’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan yaş grubunda bulunan İbrahim Uçar, dışarıya çıkma izni verildiği günlerde, cami bahçesine diktiği çiçek ve meyve ağaçlarıyla ilgileniyor.
Bodrum Kumbahçe mahallesinde yaşamını sürdüren ve bir yıl önce eşini kaybeden 4 çocuk sahibi 83 yaşındaki Uçar, Kovid-19 sürecinde tedbirlere uyuyor.
Kendi yaş grubu için sokağa çıkma izin verildiğinde, soluğu, İskele Meydanı’ndaki 300 yıllık Bodrum Merkez Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camisi’nde alan Uçar, yaklaşık beş yıl önce caminin bahçesine diktiği çiçek ve çeşitli meyve ağaçlarıyla ilgileniyor.
Cami bahçesinde huzur bulduğunu aktaran Uçar, her bir çiçek ve ağaca özenle bakıyor.
– İnsanlara daha fazla faydalı olmak istiyor
Şiir kitabı da bulanan Uçar, AA muhabirine, yaklaşık 40 yıldır cuma namazlarını bu camide kıldığını söyledi.
Ağaç dikmeye çok hevesli ve meraklı olduğunu belirten Uçar, “Cami bahçesine diktiğim limon, kayısı, erik, portakal ve ayva ağaçları meyve vermeye başladı. Diktiğim güller, çiçekler var. Onlarla ilgileniyorum. Boş olduğum da direkt camiye gelirim. Daha fazla ağaç dikmek, insanlara daha fazla faydalı olmak istiyorum.” diye konuştu.
Bodrum’u ve cami cemaatini çok sevdiğini ifade eden Uçar, ilçede yaşamanın kendisine huzur ve mutluluk verdiğini anlattı.
– Caminin bahçesini şenlendirdi
Caminin müezzini Erol Bulca da İbrahim Uçar’ın kendisini adeta camiye adadığını dile getirdi.
Uçar’ın cami ve doğa aşığı olduğunu anlatan Bulca, “İbrahim amca caminin bahçesini, diktiği çiçek ve meyvelerle şenlendirdi. İzin hakkını camimizin bahçesinde geçiriyor. Meyveleriyle konuşuyor, sohbet ediyor. Onların eksiklerini kontrol ediyor, yapraklarını temizliyor, suluyor.” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ