bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Şoför Esnafına Büyük Müjde

Şoför Esnafına Büyük Müjde
pisisoft

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin şoför esnafından yıllardır aldığı bazı ücretlerin, mahkeme kararına istinaden geri ödeneceğini söyledi. Geri ödenecek rakkam 50 – 60 milyon lirayı buluyor.

Yıllardır şoför esnafının en büyük dertlerinden biri olan bir sorun, mahkeme kararıyla çözüldüğünü duyurdu.  AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin taksici, dolmuşçu, servisçi esnafından yıllardır aldığı bedellerin mahkeme kararıyla geri ödeneceğini söyledi. Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı’nın da tarafı olduğu davanın avukatı, Gökmen’in hukuk danışmanı, aynı zamanda AK Parti Muğla İl yönetim ve yürütme kurulu avukat Barış Eğilmez’in hukuk mücadelesi verdiği davanın sonuçlanmasıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi, yıllardır aldığı tüm bedelleri şoför esnafına geri ödeyeceğini iddia etti.

50-60 MİLYON LİRALIK BİR ÖDEME YAPILACAK
Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, güzergah izin belge ücreti, araç uygunluk belge ücreti, taksi çalışma izni belge ücreti, araç devir ücreti gibi ücretler konusunda açılan davaların sonuçlandığını söyledi. Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı’nın da bu konularla ilgili önemli mücadelesi olduğunu söyleyen Gökmen; “Hukuk danışmanım, partimizin Muğla İl yönetim ve yürütme kurulu üyesi avukat Barış Eğilmez’in hukuk mücadelesiyle tüm Muğla’da yıllarca Büyükşehir Belediyesi’nin şoför esnafımızdan almış olduğu hukuksuz bedeller, mahkeme kararıyla geri ödenecek. Bodrum Şoförler Odası’nın da avukatı olan Sayın Barış Eğilmez’den aldığımız müjdeyle, şoför esnafımızın yükü bir nebze de olsa hafifleyecek. Geri ödenecek toplam tutarın 50-60 milyon lira arasında olacağını tahmin ediyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kanun tanımadan, esnafımıza eziyet ederek aldığı hukuksuz bedellerin en kısa sürede şoför esnafımıza geri ödenmesini bekliyoruz. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

Muğla İl yönetim ve yürütme kurulu üyesi avukat Barış Eğilmez ise , “Muğla Vergi mahkemesinden çıkan kararlar bunlar. İstinaf mahkemesi ve Danıştay aşamaları da geçti ve kesinleşti.” diye konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ