bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

SKANDAL: Atletler, ödüllerini alamadı

SKANDAL: Atletler, ödüllerini alamadı
pisisoft

Bodrum’da 5. kez düzenlenen Globalrun yarışmasına katılan atletler kazandıkları ödülü alamadı
Global Yatırım Holding tarafından, Global Ports Holding’in sponsorluğunda Bodrum Cruise Port’un evsahipliğinde bu yıl beşincisi gerçekleştirilen ‘Global Run’ Bodrum’da koşan sporculara ödülleri verilmedi. Geçtiğimiz 28 Haziran’da çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışlara dünyanın değişik ülkelerinden yaklaşık 1000 sporcu katılmıştı. Yarışların ardından organizasyonun eksiklikleri de gün yüzüne çıkmaya başladı. Sporculara verilen parkurun içerisinde olan ve zaten yeterince dar bir sokak olan Bodrum Barlar Sokağı’nda yarışma gereği her iki yönden de gelen atletler, birbiri ile karşılarak çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile dengesi bozulan sporcularda bazıları yarışı bırakmak zorunda kaldı. Çocuk kategorilerinde kamera kayıtlarının incelendiğinde ise bazı çocukların yarışın bitiş noktasına 20 metre kala saklandıkları ve sonra oradan çıkarak yarışa başladıkları görüldü.
ÇOCUKLARA HİÇ ÖDÜL VERİLMEDİ
Yarışların tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen ödül töreninde organizasyon komitesi ödüllerin çalındığını ve yarışamcılara ödüllerini kargo ile göndereceklerini söyledi. Kategori birincilerine verilmesi gereken hediye çekleri verilmedi. Atletizm için ülkemizin geleceği durumda olan çocuklar, ise hiç ödül alamadan evlerine döndü. Bir sürü yanlışın yapıldığı organizasyonda, yarışma kategorilerinin Türkiye Atletizm Federasyon kurallarına uymadığı gözlendi.
SPORCULAR, İSYAN ETTİ
Yarışa katılan sporcular, “Bodrum’da 5. kez düzenlenen Globalrun yarışmasına katılan atletler kazandıkları ödülü alamadı. Yarışmadan sonra verilmesi vaat edilen ödüller “Çalındı ” daha sonra vereceğiz, denilerek sporculardan zaman istendi. Yarışma yerinde ödül çalınırmı. Hemde yarışı düzenleyenin tesisi içinde.. Çalınırsa polise gidersin.. böyle bir şeyde yok. Bir hafta önce sporculara ödülleri gönderdik denildi, hala ödüller gönderilmediği gibi bu kezde muhattap bulunamıyor. Tamam ödülü çaldırdın sonra vereceğiz dedin, sporcu inandı. Bari bir tarih bir süre ver. Sporcuyu oyalama , göndermediğin bir şeyi gönderdim deme, bir haftada Japonya’ dan paket geliyor. Aradan 12 gün geçti. Türkiye’de birçok yol yarışı düzenlenmeye başladı. herkes birşey yapıyor. 10 km koşturduğun atlete vaat ettiğin ödülü vermiyorsan, verdiğin sözde durmuyorsan önümüzdeki yıllarda yapılacak yarışmalarda koşturacak atleti zor bulursun. Bundan önceki bazı yarışmalardada (Örneğin Ankara kızılcahamam’da) düzenlenen yarışmanın ödülü verilmemiş ödüllerin üzerine yatılmıştı. Amatör sporcuların genç sporcuların 3-5 kuruşluk ödüllerinin üzerine yatılması böyle ünlü markaların Bodrum’un adını kullanarak yaptığı reklam anlayışına da sığmıyor. Sporcuya ve antrenöre saygısızlık olarak nitelendirdiğim bu yarışmaları gerekirse sporcu arkadaşlarımızla birlikte önümüzdeki yıllarda protesto etme koşmama kararı aldık. Sporcunun emeğinin bile bile göz göre göre dalga geçe geçe çalındığı bir organizasyonda yer almak istemiyoruz.
Sporcuların internet sayfalarından paylaştığı bu açıklamaların altına şöyle bir açıklama eklediler;
ÖNEMLİ NOT:bU İŞİ ORGANİZE EDENLERDEN BİR YANIT GELİRSE ONUDA BURADAN SPORCU ARKADAŞLARIMIZLA PAYLAŞMAYA HAZIRIZ. (TEK BİR ŞART VAR MİLLETİ AYAKTA UYUTMAYA ÇALIŞMASINLAR)” internet sayfalarından bu yazıyı paylaştı.

 

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ