Şirinler, Şirin Sebzeli Döner’in Duvarlarında

0
52

1980-1990’lı yıllarda Avrupa’da ve Türkiye’de izlenme rekorları kıran Şirinler çizgi filminin ünlü Şirin Babası, Şirinesi, Güçlüsü, Süslüsü gibi karekterleri 1989 yılında kurulan aynı zamanda Bodrum dönerinin mucidi olan Osman Şirin, Şirin Döner restaurantının duvarlarını bu ünlü çizgifilm karakterleriyle donattı.

Sokak sanatı olan grafitinin betondan binaları güzelleştirdiği düşüncesiyle bu sanatı desteklediklerini ve bu düsünceyle soyisimleriyle kendilerini özdeştirdikleri şirinleri işletmenin duvarlarına yaptırdılar. Bu görsel yerli ve yabancı bir çok turistin dikkani cekmekte ve ilgi görmektedir.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da da İmtihan Stresi Vardı
Sonraki İçerikBodrum’u İhya Etti!
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here