bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Seyhan Karabay’ı Kaybettik

Seyhan Karabay’ı Kaybettik
pisisoft

Seyyal Taner de yaptığı açıklamada “Müzik yolculuğumuzda uzun yıllar sahne paylaştığımız Bodrum sevdalısı kıymetli sevgili arkadaşımız Seyhan Karabay’ı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Başımız sağolsun mekanı cennet olsun” dedi.

Uğur Dikmen, Cahit Berkay, Atilla Engin ve Selda Bağcan ve merhum Cem Karaca başta olmak üzere pek çok ünlü isme sanat yolculuklarında eşlik eden 74 yaşındaki ünlü müzik adamı Seyhan Karabay; İzmir’de hayata gözlerini yumdu. Bodrum’da yaşamını sürdüren Karabay, 1968-1970 yılları arasında Cem Karaca ile beraber Apaşlar grubunda gitar çaldı. 70’te ise yine Cem Karaca ile Kardaşlar grubunu kurdu.

Twitter hesabından bir açıklama yapan müzik yazarı ve radyocu Murat Meriç, “Kara haber hızlı yayılıyor. Seyyal Taner, yoldaşı Seyhan Karabay’ın hayatını kaybettiğini duyurdu. Kardaşlar’ın kaptanı, başta Cem Karaca ve Selda olmak üzere pek çok isme eşlik etmiş büyük usta. Uzun zamandır Bodrum’da yaşıyordu, orayı ve teknesini seviyordu. Çok üzgünüm.” ifadelerinde bulundu.
Yüzlerce kez Karabay ile birlikte sahne alan Seyyal Taner de yaptığı açıklamada “Müzik yolculuğumuzda uzun yıllar sahne paylaştığımız Bodrum sevdalısı kıymetli sevgili arkadaşımız Seyhan Karabay’ı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Başımız sağolsun mekanı cennet olsun” dedi.
Müzisyen 1983 yılından beri Bodrum’da yat kaptanlığı ve tekne kiralama gibi işler yapıyordu. Karabay, 1 Temmuz kabotaj bayramı etkinliklerinin de sunuculuğunu yapan, mütevazi kimliği ile sevilen bir sanatçıydı.
İzmir’de sarılık ve safra kesesi rahatsızlığıyla vefat eden Karabay‘ın cenazesinin defnedilmek üzere Bodrum’a getirileceği öğrenildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ