Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Şenlikte Protestoya 1 Gözaltı!

  • 15 Kasım 2021

Milas’ta bu yıl 7. düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliği’de, Akbelen’de ağaç kesmek isteyen şirketin festivale sponsor olması protesto eden çevre aktivisti Deniz Gümüşelçevre Polistarafından gözaltına alındı.

Milas’ta bu yıl 7. düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliği’ne, Milas’a bağlı İkizköy’ün yakınındaki Akbelen Ormanı’nda Yeniköy-Kemerköy Termik Santralleri’ne kömür temini için ağaç kesilmesi ve maden sahalarının genişletilmesine karşı yapılan protesto damgasını vurdu.
Yeniköy-Kemerköy Termik Santrali tarafından Akbelen Ormanları’ndaki 700 dönümlük ormanlık alanın kesilerek maden ocağı açılmasına karşı, 2 aydır nöbet tutan çevreciler, ağaçları kesmek isteyen Yeniköy Kemerköy Enerji şirketinin Milas Zeytin Hasat Şenliği’ne sponsor olmasını protesto etti.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Akbelen Ormanı’nı ve çevresindeki zeytinlikleri yok etmek isteyen şirketin zeytin hasat festivaline sponsor olmasına tepki gösteren çevreciler, “Burada hasat şenliği yapılıyor ama ağaçlarımız korunmuyor. Santral ortakları zeytin ağaçlarını kesiyorlar, sonra da gelip zeytin şenliğine sponsor oluyorlar. Milas Belediyesi ve Milas Kaymakamlığı’nın kendi bütçeleri yok mu? Neden bu şirketin sponsorluğunu kabul ediyorlar?” dediler.
Çevrecilerin protestosuna polis müdahale etti. Protestoculardan Deniz Gümüşel polis tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ