Şehre inen yaban domuzuna araba çarptı

0

Bodrum’da, köpekten kaçarken kamyonun çarpması sonucu yaralanan yaban domuzu, hayvan barınağına götürüldü.
Konacık Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı’nda bir evin bahçesindeki tavuk kümesine girmeye çalışan yaban domuzuna, karşısına çıkan köpekten kaçmaya çalışırken yoldan geçen kamyon çarptı.
Çarpmanın şiddetiyle yaralanan domuz, yola savruldu.
Olayı gören bahçe sahibi ile vatandaşlar, durumu polis ve zabıta ekiplerine bildirdi. Ağır yaralı olmasına rağmen hareket etmeye çalışan domuz, kısa süreli paniğe neden oldu.
Ev sahibi Sevim Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, domuzların hemen hemen her gün bahçelerine geldiğini ve bazen tedirgin olduklarını söyledi.
Köpeğin sesiyle dışarıya çıktığını anlatan Sarı, “Tavukları yemek istemiş, ancak köpek ona o köpeğe saldırmış. Kaçarken de araç çapmış.” dedi.
Ayşe Üzer Güneşer de domuzun bahçenin içinde olduğunu belirterek, “Hayvan aç olduğu için tavukları yemeye gelmiş. Normalde grup halinde geziyorlar ama bu kez tek gelmiş. Köpeğe saldırmaya çalışmış. Kaçarken de kamyon çarpmış.” diye konuştu.
Yaralı domuz, bölgeye gelen Bodrum Belediyesinin hayvan nakil aracıyla, meraklı vatandaşın bakışları arasında hayvan barınağına götürüldü.

Paylaş
Önceki İçerikKaza geçiren 112 ekibine milletvekili ziyareti
Sonraki İçerikBodrum’da uyuşturucu operasyonu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here