ŞEHİT TÜRKMEN TEKİN OKULU  ÖĞRENCİLERİ  İKİ AYRI DALDA 1. OLDU

0
45

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde açılan ‘’Öğretmene Mektup’’ isimli yarışmalarda  Bodrumlu öğrenciler,  hem ortaokul hem lise kategorisinde birinci oldular. Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin başarısı, ilde düzenlenen törende kutlandı.
“Öğretmene Mektup” konulu kompozisyon yarışmasına Türkçe öğretmeni Alaaddin Beken rehberliğinde katılan ortaokul ve lise öğrencileri, jüri kararıyla Bodrum’u temsil etmeye hak kazandılar.  Diğer ilçelerden gönderilen eserleri de inceleyen Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü Jüri Kurulu, sonuçları açıkladı. Buna göre  il genelindeki birincilik ödülü, hem ortaokul hem de lise kategorisinde Şehit Türkmen Tekin Anadolu İ.H.L.  öğrencilerinin oldu. Ortaokul  kategorisinde  Nisa Meler, lise kategorisinde Şüheda Aydınlık,  Muğla’daki  ödül töreninde ödüllerini  aldılar.

Paylaş
Önceki İçerikTEGED Cumhuriyet Halkevleri Bodrum Şubesi 
Sonraki İçerikÖzmen: Denizcilik Meslek Lisesi Bodrum’un Bölgenin Geleceğidir…
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here