bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Sebze ve Meyve Hali açıldı

Sebze ve Meyve Hali açıldı
bodrumolay

Bodrum’un Meyve ve Sebze Hali, düzenlenen açılış töreni ile faaliyete geçti
Kılıçlar A.Ş. tarafından açılan ve Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından denetlenen “Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Meyve ve Sebze Hali” Torba Mahallesi’ndeki Geçici Hayvan Bakımevi yanına açıldı. 30 dükkan kapasiteli halin açılışına CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Karaova-Der Başkanı ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Ali Öztürk, Bodrum Otelciler Derneği(BODER) Başkanı Halil Özyurt ve halin işletmecisi İzzet Kılıç’ın ile çok sayıda davetli katıldı.
Yıllardır Bodrum’a böyle bir halin yapılması gerektiğini belirten Bodrum Meyve Sebze Hali’nin işletmecisi İzzet Kılıç, “Bodrum’da tüketilen ürünlerin kimse nereden geldiğini bilmiyor. Karaova ve Milas’ta üretimler var. Biz bunları yaşatmak için böyle bir yola çıktık. Bu hal, Bodrum’a çok büyük bir kazanç. Kaçağı engelliyoruz. Her şey yasallaşmış oluyor. Malın üretildiği yerde künyeleri oluşuyor. Hal açıldıktan sonra denetimler çok sıkı bir şekilde yapılacak. Meyve-sebze künyeli bir şekilde nereden geldiği, nereye satıldığı belirlenecek” dedi.
KARAOVA’DA ÜRETİMLE PROJELERİMİZ VAR.
Bodrumluların bu hal sayesinde daha ucuza ve daha güvenli şekilde meyve sebze yiyeceğini söyleyen İzzet Kılıç, “Vatandaşlar daha uygun fiyata mal alacak. Üreticiden direk tüketiciye gelecek. Arada 2-3 tane el değiştirmeyecek. Üretimle ilgili de çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Buranın üretimle ilgili çok ciddi bir potansiyeli var. Karaova’da üretimle projelerimiz var. Çiftçinin buraya gelmesi gerekiyor. Çiftçi, üretirse gelir, satarsa gelir. Şu anda satamadığı için üretmiyor” dedi.
Halde 30 dükkanın olduğunu söyleyen İzzet Kılıç, “22 firma faaliyette. 8 firma da gelmek üzere. Şu anda en öncelikli pazarımız Bodrum. Karşımızda Kos Adası var. Ürünlerimiz oraya tekne ile 40 dakikada götürülebilir ve satabiliriz. Buradan Kos Adası’na mal sevkiyatı yapmak istiyoruz. Buradaki malı oraya satarak değerlendirebilmek” dedi.
KARAOVA’DA DA TARIM TURİZMİ YAPILACAK
Karaova-Der Başkanı ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Ali Öztürk ise Meyve ve Sebze Hali’nin Karaova bölgesinin ekonomisine yapacağını belirterek, “Karaova’da büyük bir üretim patlaması bekliyoruz. Karaova’daki insanlar orada üretecekler, Bodrum için çalışmış, üretmiş olacaklar. Bodrumlu da daha sağlıklı besinler tüketecek. Yedikleri şeyin nasıl üretildiğini görecek. Karaova Bodrum’a yeter. Bunu önümüzdeki yıllarda göreceğiz. Çalışmalarımızı üretim model ekonomisi üzerinde yürüteceğiz ki, üreticilerimizi destekleyelim. Bodrum’da turizm yapılacak, Karaova’da da tarım turizmi yapılacak” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ