Saruhan “Her zaman çağdaş eğitimin yanındayız”

0
8

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi tarafından Bodrium Otel’de 30. Yıl Kutlaması düzenlendi. Dernek Başkanı Meral Saraçbaşı, yardımcısı Gülhan Karatay geceye katılan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan eşi Hülya Saruhan ve meclis üyelerini karşıladı.

Dernek başkanı Meral Saraçbaşı yaptığı konuşmada Turgutreis’deki  Gerensay Eğitim Evi’ne kütüphane yaptıran Berdan Köroğlu’nun ağabeyi ve meclis üye adayı iş adamı Emre Köroğlu’na Teşekkür Belgesi vererek desteklerinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Her yıl ortalama 300 öğrenciye burs verdiklerini belirten Saraçbaşı konuşma başı yeni dönemde görev almasını istedikleri Saruhan’dan Eğitim Evi yanındaki arsa Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adının verileceği bir park haline getirilmesini istedi. Kardeşi Berdan Köroğlu ‘nun annesi Oya Köroğlu’nun anısına yaptırdıkları Kütüphane için Teşekkür Belgesi’ni almaktan gurur duyduğunu belirten Emre Köroğlu “Çağdaş modern ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda öğrenciler yetiştirmek için ÇYDD ‘ne tüm gücümüzle desteği sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Saruhan’da konuşmasında ÇYDD derneğini yaptığı etkinlikle Atatürk’ün izinde ve Türkiye’yi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirildiğini ,belediyenin tüm gücüyle derneğe destek vermeyi sürdüreceğini belirterek “Bizim yolumuz Ulu Önder Atatürk’ün yolu, ruhumuz Prof. Dr. Türkan Saylan’ın ruhu. Ben ve arkadaşlarım Bodrum’a uzaktan bakmaya değil eğitimden sağlığa, sanattan spora , ekonomiden kültüre her alanda gerçek anlamda dokunmaya geldik. Akıl ile bilim ile hareket ed erek çağdaşlığı modernliği yakalamak zorundayız” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikSaruhan “Esnafın çöülemeyecek sorunu yok yeter ki isteyelim”
Sonraki İçerikCumhurbaşkanı Erdoğan: Bodrum’a eser yakışır, hizmet yakışır
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here