Saruhan “Esnafın çöülemeyecek sorunu yok yeter ki isteyelim”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez’i makamında ziyaret etti.  Saruhan’ın eşi Hülya Saruhan , CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, meclis üyesi adaylarının da katıldığı ziyarette, odanın yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

ESNAF İŞYERİ AÇMA KOMİSYONU KURULMALI

Oda başkanı Başeymez, Saruhan ve ekibine seçim sürecinde başarılar dileyerek, Bodrum yarımadasında yaklaşık 6000 esnafın olduğunu ve bu sayede   yaklaşık 25 bin kişinin geçimini sağladığını söyledi. Başeymez, “Bodrum’da işyeri açma ve geliştirmenin bir komisyon tarafından denetlenmesi gerekir. Bu komisyon belediye ve odanın denetiminde kurulabilir. En önemli sorunlardan biri de seyyar satıcılar. Ayrıca  Oda tarafından meslek grupları için alt ve üst sınır fiyat tarifeleri belirleniyor. Ama fiyat tarifelerine uyulmadığını görüyoruz ki bu konuyla ilgili çok şikayet alıyoruz. El sanatları tezgahları içinde denetim olması gerekiyor. Bodrum esnafının en hızlı çözüme ulaşmasını bekledikleri bu sorunlara dikkat çekmek istedim” dedi.

ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOK YETERKİ İSTEYELİM

Başkan Adayı Saruhan Bodrum yarımadasının sorunlarına hakim olduğunu belirterek, “Esnafımızın sorunlarını çok iyi tespit edip hızla çözüm yoluna gitmeliyiz.  Seçildiğimiz taktirde esnafımız ile birlikte sorunlara çözüm üretip, hayata geçirmeye çalışacağız. Tüm bunlar için önce seçimi kazanıp, sonra da bu sorunların çözümlerini    birlikte konuşup birlikte üreterek hayata geçirmeliyiz. Çözülemeyecek sorun yok yeter ki isteyelim” dedi.

Saruhan , eşi , partililer ve meclis üyeleri oda ziyaretinin ardından Atatürk Caddesi’ndeki esnafa merhaba  selam verdi.

leave a reply