Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Sarı Yazda The Bodrum Cup Yarışları Başladı

  • 19 Ekim 2021
Sarı Yazda The Bodrum Cup Yarışları Başladı
bodrumolay

American Hospital The Bodrum Cup kampanası dün çaldı. Yılın The Bodrum Cup Zamanında Bodrum – Bodrum rotasında başlayan yarışlar Bodrum, Çökertme, Kissebükü ve Bodrum noktaları arasında gerçekleşiyor. 

Yarışlar başlamadan önce The Bodrum Cup’a destek vermiş Mustafa Cengiz (Kıvırcık), Melih Geçgil, Mustafa Odabaşı ve Erol Ağan anısına denize çelenk sunma töreninde Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla Büyükşehir Belediye Ulaşım Daire Başkanı ve Muttaş Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tümer, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube başkanı Orhan Dinç ve The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal katıldı.

American Hospital The Bodrum Cup’ın 33. yıldönümündeki ilk yarış olan Bodrum Denizciler Derneği 50. Yıl Etabı, 19 Ekim Salı günü Bodrum’da başlayıp yine Bodrum’da son buluyor.

20 Ekim Çarşamba günü Anadolu Sigorta Etabı için dümenler Bodrum’dan Çökertme’ye kırılacak.

21 Ekim 2021 Perşembe günü ise Çökertme’den yine Çökertme’ye olmak üzere Opet Etabı yapılacak. Yarışların yanı sıra sürpriz etkinliklerle de dolu olan festivalde dayanışma ruhu vurgulanıyor. Bu kapsamda 21 Ekim’de düzenlenecek #HepBeraber etkinliğinde Kerem Görsev konserine gelecek katılımcıları çeşitli sürprizler bekliyor.

American Hospital The Bodrum Cup’ın bu seneki programında yelkenler 22 Ekim 2021 Cuma günü Çökertme- Kissebükü Metro etabı için açılacak.

23 Ekim 2021 Cumartesi günü ise Bodrum Erol Ağan Etabı için Kissebükü’nden Bodrum’a dönülecek.  Son etabın ardından yarışmacı ve katılımcıları muhteşem bir ödül töreni ve Teoman konseri bekliyor.

Yarışlarda, yarışmacılar ve yelken meraklıları yangında zarar gören bölgelerden oluşturduğu rotasında çeşitli etkinlikler düzenleyerek yangınlardan olumsuz etkilenen işletmelere destek olacak; yangının söndürülmesinde emeği geçen kahramanlar için saygı gösterisinde bulunacak.

Festivale ayrıca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Muğla Valiliği, T.C. Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Sahil Güvenlik, Bodrum Deniz Kurtarma T.C. Bodrum Ticaret Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TÜRSAB, Türkiye Yelken Federasyonu, Türkiye Seyahat Acenteları Birliği ve Bodrum Otelciler Derneği destek veriyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ