bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Saplantılı Tacizci Tutuklandı, Akıl Hastanesine Gönderilecek

Saplantılı Tacizci Tutuklandı, Akıl Hastanesine Gönderilecek
allkaria

Bodrum’da 21 yaşındaki Tuğçe Çelik’i, 1,5 yıldır taciz ve tehdit ettiği suçlamasıyla gözaltına alınan 46 yaşındaki Nurettin Ş., Çarşamba günü (Bugün) adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Nurettin Ş., cezaevi yerine, tutarsız tavırlarından dolayı akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının gözlenmesi için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözetim alınmasına da karar verildi.

Bodrum’da yaşamını sürdüren 21 yaşındaki Tuğçe Çelik yaklaşık 1,5 yıldan beri, Ortakent’te esnaflık yapan 46 yaşındaki Nurettin Ş. adlı şahsın taciz ve tehditlerine maruz kaldığını ifade ederek Facebook üzerinden yardım çağrısında bulundu. Şahsın kendisine yolladığı saplantılı ve zaman zaman tehditler içeren mesajları da  paylaşarak yardım isteyen Tuğçe Çelik, ölmek istemediğini ve hukuk nezdinde gerekenlerin yapılmasını istedi.

Genç kızın kendisine sapkın bir şekilde musallat olan şahısla ilgili yaptığı çağrı, sosyal medya üzerinden de büyük destek gördü. Şahıs, dün akşam saatlerinde Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla polis tarafından Ortakent Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alındı.

Şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderildi. Adliye girişinden basın mensuplarının ‘neden yaptınız’ sorusuna ise ‘işinize bakın’ diyerek yanıtladı.

Şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine yollandı.

Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 2 Hafta Gözetim Altında Tutulacak…

Öte yandan Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olay ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bazı sosyal medya platformlarında 21/07/2020 tarihinde “ölmek istemiyorum sırada ben olmak istemiyorum, bir genç kadının isyanı, yeni bir yardım çığlığı” başlığı altında yapılan paylaşıma ilişkin görüntülerden yola çıkılarak derhal Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma başlatılmış ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Soruşturma kapsamında mağdure T.Ç’nin beyanı alınmış, şüphelinin üzerinde ve ikametinde suç delillerinin tespitine yönelik arama yapılmış şüpheli N.Ş. gözaltına alınmıştır.

22/07/2020 tarihinde Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığındaki ifadesinin ardından Bodrum Sulh Ceza Hakimliğine tutuklanması talebi ile sevk edilmiş ve şahıs tutuklanmıştır.

Şüpheli N.Ş.‘nin paylaşımları ve ifadesinde tutarsız davranış sergilemesi ve Bodrum Devlet hastanesinden alınan gözlem altına alınmasının uygun olacağına dair rapora istinaden şüphelinin Manisa Ruh ve Sinir Hastalıklarında gözlem altına alınması talep edilmiş ve Sulh Ceza Hakimliğince gözlem altına alınmasına karar verilmiştir. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca gereken önem ve hassasiyetle devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Nur dedi ki:

    ohhh iyi vallahi tutarsız hareketler yap hapse gitme.. olduuuu… 🙄 🙄 yakında iyileşti diye (zaten birşeysi yokya) oradanda salarlar bu sefer gelir öldürür.. öte yandan baklava çalan çocuğu yıllarca hapse sokar.. yok yok bu ülke adam olmaz..!!!

BİR YORUM YAZ