bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Sahiller Doldu Taştı

Sahiller Doldu Taştı
bodrumolay

Bodrum’da Kurban Bayramı’nın ilk günü sabah erken saatlerde bayramlaşanlar öğle saatlerinden itibaren sahilleri doldurdu. Son bir haftada tıkanan Bodrum’un cadde ve sokakları boş kalırken, park etmiş arabalarla doldu.

Son iki hafta içerisinde İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerden Bodrum’a gelenlerin oluşturduğu yoğun trafik nedeniyle trafik sorunu kabus haline gelirken, cadde ve sokaklarda trafik neredeyse yok denilecek kadar azaldı. Ara sokaklarda bile park etmiş yüzlerce araba geçişleri önledi.

Hava sıcaklığının gölgede 39 derece deniz suyu sıcaklığının ise 20 derece ölçüldüğü ilçede sahillerde adım atacak yer kalmadı.

Bazı tatilciler bol bol su sporları yaptı eğlendi. Bazı tatilciler ise Bodrum limanından hareket eden günübirlik tur tekneleri ile mavi yolculuğa çıkarak Kara Ada, Akvaryum, Haremtan, Orak Adası, Tavşan Burnu ve Kissebükü koylarını gezdiler.

“Bayram öncesi başlayan yoğunluğumuz hala devam ediyor”

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Yiğit Girgin de kontrollü normalleşmeyle birlikte Bodrum’da turizm sektörünün artan talebi karşılamaya devam ettiğini söyledi.

Tüm tesislerde uygulanan Güvenli Turizm Sertifikası Programı ile misafirlerin rahat ve güvenli tatil geçirmeleri için ilgili tüm birimlerin dikkatle çalışmaya devam ettiğini belirten Girgin, “Bayram öncesi başlayan yoğunluğumuz hala devam ediyor. Talebin bayram sonrasında da devam edeceğini ve sektörümüzün Bodrum’u tercih eden tatilcilere en iyi şekilde hizmet vereceğini biliyoruz. Turizm personeli yüksek oranda aşılanmış durumda. Bu da bizim sezonu güvenli olarak geçirmemizde bir etken.” diye konuştu.

Girgin, Bodrum’da farklı kesimlere hitap edebilecek ve her türlü talebi karşılayacak yetenekte tesis ve esnafının bulunduğunu ifade etti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ