bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

RUSLAR TÜRKİYE’DE NE KADAR HARCAMA YAPTI?

bodrumolay

Rusya’da reel gelirlerdeki düşüş sürerken, halkın döviz alımı ve yurt dışındaki harcamaları ise artışa geçti. Devlet İstatistik Servisi Rosstat’ın verilerine göre, 2017 yılının ilk altı ayında 17.1 milyon Rusya vatandaşı yurt dışında tatile gitti.

Gazeta.ru’nun aktardığı verilere göre, geçen senenin aynı döneminde ise Rusya’da 13.2 milyon kişi yurt dışında tatil yapmıştı. Rusyalı turistlerin Türkiye’de bu sene bir haftada yaptıkları kişi başı ortalama harcama miktarı ise 690 dolar olarak açıklandı.

Rusya’da bu yılın ilk sekiz ayında halkın reel gelirlerinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 1.2 düşüş oldu. Buna rağmen Rusya halkının eğlence harcamaları ise arttı. Ağustosta kafe, bar ve restoranların toplam cirosu geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 4 artarak 2 milyar 129 milyon 870 bin dolara yükseldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı istatistiklere göre de ilk 8 ayda Rusya’dan Türkiye’ye 3 milyon 333 bin 476 turist geldi. Sadece Ağustos ayında gelen Rus turist sayısı ise 805 bin 848 kişiye ulaştı.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ