bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Rıza Karakaya 6. Kez Başkan

Rıza Karakaya 6. Kez Başkan
bodrumolay

Bodrumspor Olağan Genel Kurulu’nda Rıza Karakaya, 6’ncı kez başkan seçildi.

Bodrumspor Olağan Genel Kurulu pazartesi günü Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin toplantı salonunda yapıldı ve Rıza Karakaya, 6’ncı kez başkan seçildi. Yönetim kurulu üye sayısının 21’e çıkarıldığı, kulüp bünyesinde kürek, tenis ve voleybol branşlarının açılması için karar alındığı kongrede, kulüp üyelerinin 2021 yılına kadar olan aidat borçları silindi. Bundan sonraki dönemde aidat borçlarını ödemeyenlerin genel kuruda oy kullanma hakkının olmaması yönündeki 3 önerge oybirliği ile kabul edildi.

Tek liste ile gidilen seçime kulübün bin 100 üyesinin yüzde 80’i katıldı. Seçimde tek aday Rıza Karakaya ve ekibi, açık yapılan oylamada oyların tamamını aldı. Böylece Bodrumspor’da 6. Rıza Karakaya dönemi başlamış oldu.

Seçim için yapılan oylamanın ardından kürsüye gelen Başkan Rıza Karakaya, yeşil beyazlı kulübün hedeflerini anlattı ve, “Hem altyapıyla hem üstyapıyla genç futbolcuları da kullanarak, yetiştirerek zaman içinde Bodrum’u hak ettiği yere getireceğiz. Nasıl turizmin şampiyonlar liginde Bodrum varsa, inşallah futbolun önce Süper Ligi’nde arkasından Avrupa kupalarında Bodrumsporumuz olacak. Bodrumspor kulübü olarak 11 branşta spora devam ediyorduk. Şimdi bunlara 3 branş daha ekliyoruz; kürek, voleybol ve tenis. Özellikle voleybolda güzel işler yapmak istiyoruz. Özellikle kız takımında altyapılarla başlayıp ileri götüreceğiz. Yelkeni daha çok canlandıracağız. Yelkende; Bodrumsporlu sporcularında olduğu milli takımımız 3. Oldu. Yelkende çok daha güzel başarıları hep birlikte elde edeceğiz.” dedi.

Bodrumspor satıldı iddialarını reddeden Karakaya, şirketleştirilen futbol branşında hisselerin yüzde 67’sini işadamı Fikret Öztürk’ün aldığını, yüzde 8’ini ise Bodrum’daki diğer işadamlarının aldığını belirterek kalan yüzde 25’in ise kulübe ait olduğunu söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Bodrumspor’un borçlarının yapılandırdığını ifade ederek, “Birilerine telefon edip de ‘şu kadar para lazım, aman futbolcu kaçıyor’ demiyoruz artık. Bundan kurtulduk, çok önemli bir şey bu. Vergi borçlarımızı yapılandırdık, SGK ve vergi borçlarını Bodrumspor A.Ş.’ye devrettik. Futbolcu alacaklarını Bodrumspor A.Ş.’ye devrettik. Kulübümüz tertemiz, yapılandırmadan sonra bu seneyi karla kapattı. Ancak yapılandırma ile ilgili ödemeler devam edecek. Bununla ilgili de bütün Bodrum’un kulübe sahip çıkması lazım. Sadece belediye değil, Bodrum’da Ticaret Odamız var, Esnaf Odamız var, Otelciler Derneğimiz var, denizcilerimiz var. Yani herkesin bu kulübe sahip çıkması gerekiyor. Bodrum’da yine büyük firmalarımız var. Herkesin nasıl sahip çıkması gerekiyor? Forma reklamı vererek, stadyumda reklam vererek kulübe sahip çıkması gerekiyor.” diye konuştu.

Rıza Karakaya başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Hüseyin Gözütok, Gürkan Topan, Arif Karaman, Baran Akcan, Fatih Öztarakçı, Fatih Murat Yıldız, Halil Teke, Hadi Türk, Muhammet Karapınar, Murat Önder, Zeynel Kılıç, Hacı İbrahim Dalda, Aydın Güven, Yüksel Aslan, Caner Tuna, Coşkun Aras, Taşkın Haşemoğlu, Soykan Kurtuluş, Mehmet Dağoğlu, Murat Süren

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ