bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Rib Boat Fest İlgi Gördü

Rib Boat Fest İlgi Gördü
bodrumolay

Bodrum’da denizcilik sektörüne ait çeşitli ürünlerin tanıtıldığı “Bodrum Rib Boat Fest” Organize Edildi.

Milta Bodrum Marina’da oluşturulan fuar alanındaki etkinliğe Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç ve Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan katıldı.
Organizasyonda, botların yanı sıra tekneler, motor ekipmanları, deniz oyuncakları ve denizcilerin kullandığı bazı cihazlar tanıtılıyor.
Fuar direktörü Murat Aslan, denizcilik sektörüne ait çeşitli ürünleri bu etkinlik ile tanıttıklarını söyledi ve “Fuarımızda son yıllarda dünya trendi olan rib boat örnekleri var. Hem yerli hem de yabancı markalarımız burada. Fuarımızda ayrıca, büyük teknelerin bağlama botları dediğimiz tender botlarımız da var. Ekipman sektöründen firmalar var. Deniz oyuncakları tabir ettiğimiz firmalar var. Bir de çevre ve deniz kirliliğinin son yıllarda artışında sebeple, teknelerde nasıl denize zarar vermeden kimyasal ilaçlarla temizlik yapabileceğimizin örnekleri var.” dedi.
Milta Marina operasyon müdürü Erdinç Doğruyol da uzun zamandır sektörün böyle bir etkinliği beklediğini söylediğini, ancak pandemi nedeniyle geciktiğini belirtti.
Fuarda en çok dikkat çeken ekipmanlardan biri 350 beygir gücündeki deniz motorunun motor kesiti idi. Motor parçalarının görülebildiği bir tarafı şeffaf motor kesiti ile ilgili bilgi veren Akhan Akkuş, “Bu motor Suzuki marka, 350 beygir dıştan takma deniz motoru. Benzinlidir, 6 silindir, 4.4 litre motora sahip. 330 kilo ağırlığında. En önemli özelliği ters dönüşte çift pervane olmasıdır. Dünyadaki ilk 4 zamanlı dıştan takma deniz motorlarındaki tek uygulamadır. İlk ve tek şu anda.” diye konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ