bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

REFİK ÜLGEN DE ADAY ADAYI 

REFİK ÜLGEN DE ADAY ADAYI 
allkaria

CHP Bodrum’da, 7 belediye başkan aday adayından biri olan, banka emeklisi, evli, 2 kızbabası, aslen Bodrumlu, Hacımolla ailesinden Refik Ülgen de düzenlediği toplantıyla aday adaylığını duyurdu.

Pazartesi akşam saatlerinde partinin çarşı binası önünde düzenlenen toplantıya İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da aralarında bulunduğu çok sayıda CHP’li katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Halil Karahan, “Yola 10 gün önce çıktık. Bugün 7’inci adayımız da aday adaylığı açıklaması yapıyor. Gerçekten de gurur verici bir tablo. Bütün aday adaylarımız pırıl pırıl. Hepsini Bodrum halkına emanet ediyoruz.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise açık ve net şekilde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladığını ifade ederek, “Hala Bodrum halkının ne kadar beni sevdiğini, ne kadar ilgi, sevgi ve şefkatle yaklaştığını son günlerde daha çok hissettim. Gerçekten çok güzel bir duygu. Bu duyguyu bütün siyasilere halkı tarafından yaşatılması en büyük dileğim.” diye konuştu.

Muğla’daki 13 ilçe belediye başkanından sadece kendisinin büyükşehire aday olduğunu hatırlatan Kocadon, “Muğla’ya büyük bir coşkuyla gittik. İşi olan arkadaşlarımız gelemedi. Hiç kimseyle en ufak bir derdim yok. Gelenden de Allah razı olsun, gelmeyenden de Allah razı olsun. Bizim için önemli olan Muğlamızda CHP’nin iktidarı.” diye konuştu.

“2019 Mart ayı içerisinde halkımız Belediye Başkanını ve Meclis Üyelerini seçmek üzere sandığa gidecek. diyen Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Refik Ülgen, “Seçim hazırlıklarının yapıldığı şu günlerde ülkemiz tarihsel bir süreçten geçmektedir. Sosyal ve ekonomik sorunların huzurumuzu ve iç barışımızı tehdit eder boyuta ulaştığı, Milyonlarca insanımızın açlık ve yoksulluk sınırında yaşamaya mahkum edildiği, Çocuklarımızın geleceğinin belirsiz gençlerimizin büyük bir bölümünün işsiz ve ümitsiz olduğu, Basın özgürlüğünün tahrip edildiği, Adaletin eşit dağıtılmadığı, Temel hak ve özgürlüklerin kısıtlanıp kuşatıldığı, Emek, barış ve demokrasi güçlerinin susturulduğu, Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine açıktan saldırıların yaşandığı koşullarda yine de; Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi yani partimiz, en direngen haliyle tüm olumsuzluklara rağmen dimdik ayakta ve mücadeleye devam etmektedir. Şahsım da; bu mücadelenin bir parçası olarak Cumhuriyet Halk Partisi örgütlülüğü içinde önümüzdeki yerel seçimde; görev verilmesi halinde bir nöbet değişimi olarak gördüğüm Bodrum Belediye Başkanlığına talip olduğumu ve bu çerçevede aday adaylığımı açıklamaktan onur duyuyorum. Bu göreve neden talip olduğumu en yalın haliyle ifade etmek istersem; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu şanlı Cumhuriyet Halk Partisinden belediye başkan adaylığı onuruna erişmek başlı başına yeterli bir sebep değil midir? Kaldı ki; Bodrum Belediye Başkanlığı, bütün CHP’li arkadaşlarımın CHP’ye gönül vermiş insanların büyük bir onur, aşk ve şevkle yapacağı görevdir. Görev verilirse Bodrum Belediye Başkanlığı nöbetini devralmaya hazır olduğumu huzurlarınızda açıklamak istiyorum.” dedi.

Belediye Başkanlığına adaylığının kesinleşmesi halinde açıklayacağı projeleri anlatan Ülgen, “Adaylığımın kesinleşmesi halinde detaylarını daha sonra açıklayacağım bazı konulara kısaca değinmek istiyorum. Geleneksel yemek okulları, ikinci el sanatları, tohumculuk okulu, sörf, yelken, yüzme, su topu branşlarını içeren spor okulları kurmaya öncülük edeceğiz. Kadın kooperatiflerinin kurulması ve geliştirilmesi için her türlü desteği sağlayacağız. Zeytin, mandalina, üzüm, Bodrum’da yetişen ve yetişmesi muhtemel tüm ürünlerin markalaşmasını sağlayacak şekilde belediye-üretici ilişkisini destekleyecek ve geliştirecek; Anadolu’da bulunan tohumları getirtip, filizlendirip, ücretsiz olarak dağıtacak bir Üretici-Belediye Ağı kurmayı planlıyoruz. Bu bakış açısıyla çeşitli nedenlerle üretmekten vazgeçen çiftçi ve köylülerimizin yeniden üretmelerini sağlayacak destekleyici projeler gerçekleştireceğiz. Bodrum’un ihtiyaç duyduğu alt yapı hizmetlerinin yerine getirilmesi belediyenin asli işlerindendir. Bunun yanı sıra düğün salonları, pazar yerleri ve diğer bütün hizmetleri elbette yerine getireceğiz. Bunların yanında esas değinmek istediğim nokta Bodrum’un bir festivaller kenti olması hayalimdir. Neden Oscar töreni Bodrum’da yapılmasın? Bunun gibi ulusal ve uluslararası düzeydeki tüm kültür, sanat, spor ve kongre organizasyonlarının Bodrum’da yapılması için gerekli tüm enerji ve birikimimizi bu doğrultuda kullanacağız. Değerli yol arkadaşlarım, Size çok da ayrıntılarına girmediğim daha çok da yüzeysel olarak geçtiğim ama esas olarak belediye başkanı adaylığım kesinleştiğinde burada belirttiğim ve hazırlıklarını yaptığımız ancak zamanınızı almamak için değinmediğim bütün bu projeleri gerçekleştirecek öz güvene sahip olduğumu, ciddi bir ekip ruhu ile ve Bodrum’un tüm paydaşlarının katılımıyla bu işleri gerçekleştirme iradesine sahip olduğumu bilmenizi istiyorum. Sözlerime son verirken diğer bütün aday adayı arkadaşlarıma yürekten başarı dileklerimi sunuyor, gönlünüzden, halinizden, dilinizden anlayan bir belediye başkanı olacağıma inanmanızı istiyorum. Hepinize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

Açıklamanın ardından Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Belediyesi başkan aday adayları basın mensuplarına hep beraber poz verdi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ