Recai Seymen: Okluk Koyu Halkındır, Turizme Ve Denizcilere Kapatılamaz

0
49

CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı, önceki dönem İlçe Başkanı Recai Seymen bugün sabah Akkaya’dan özel bir tekne ile Cumhurbaşkanlığının yazlık sarayının yapıldığı Gökova körfezindeki Okluk Koyu’na güvenlik gerekçesi ile giremedi, yandaki koyda açıklama yapan CHP Bodrum Belediye başkan aday adayı Recai Seymen açıklama öncesi, Bodrum’un ünlü denizcisi Sadun Bora anısına denize çelenk bıraktı. Bodrum ve Muğla kamuoyunun dikkatini Gökova’ya çekmek için açıklamada bulundu. Recai Seymen Gökova Okluk koyunda yapılan Cumhurbaşkanlığı yazlık sarayı için kesilen binlerce ağaç ve doğa tahribatının yanında en önemlisi 200 dönüme yakın arazinin köylülerden kamulaştırarak el konmasına ve güvenlik gerekçesi ile koyların yat turizmine kapatılmasına karşı tepki göstererek bir açıklama yaptı. Seymen
“Cevat Şakir’in Merhabası ile Gökova’dan sizlere sesleniyorum. Arkamızda Okluk Koyu var güvenlik gerekçesi ile oraya giremedik. Dünyanın en güzel tabiatın da yaşıyoruz yat turizminin gözbebeği  Gökova körfezimizde daha önce Cumhurbaşkanımızın mütevazı bir yazlık evi vardı. Şu anda çok ciddi bir inşaat halinde 40 bine yakın ağaç kesildi. 200 dönüme yakın da köylünün elindeki arazi ile ilgili kamulaştırma başladı. Kamu yararı adına en önemlisi de turizme ve denizcilere kapatılması İngiliz limanı okluk koyu ve Değirmen bükü güvenlik gerekçesiyle turizme kapatılması denizcilerimiz de kapatılması bu alanların turizminden çıkartılması dünyanın en güzel koylarını korumamız lazım. Bu anlamda hem bu Gökova’nın yapılaşmasına hem de köylülerin ellerinden alınarak kamu yararı diyerek kamulaştırmaya karşı çıkmamız lazım. Bütün kamuoyunu duyarlı olmaya çağırıyorum” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikDünya Diyabet Günü’nde belediye personeline seminer
Sonraki İçerikAkademisyenler ve seramik sanatçıları engellilerle buluştu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here