RECAİ SEYMEN “MİLAS VE MENTEŞE İLÇE BAŞKANLARI GİBİ BENİ DE BAŞKAN YAPIN” DEDİ…

Geçtiğimiz günlerde CHP İlçe Başkanlığından istifa eden Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Yarımadanın tüm sorunlarına hakim olduğunu ve bu sorunların çözümü için belediye başkanı olmak istediğini ifade etti. Recai Seymen, kendisini ilçe binası önünde dinleyen partililere seslenerek “Milas ve Menteşe’deki örgüt ilçe başkanlarını, belediye başkanlığına taşıdılar. Örgütüme güveniyorum; beni de başkan yapın” dedi.
“İşimiz Bodrum, Gücümüz Bodrum” sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen CHP eski İlçe Başkanı Recai Seymen, ilçe binası önünde yaptığı basın açıklamasında Bodrum Belediye başkanlığına adaylığını duyurdu.
Bodrum Belediye Başkanı aday adaylığı basın açıklamasına başkan aday adayının öncelikle projelerinin değil misyon ve vizyon sahibi olması gerektiğinin altını çizerek başlayan CHP eski ilçe başkanı Recai Seymen, “Arkadaşlar, adayın misyonu olur, vizyonu olur fakat partinin projesi olur. Ben parti terbiyesini böyle gördüm. Proje kolay, önemli olan onu yapabilecek yürek lazım. Egonu aşağı indirip neler yapılacaksa onu ortaya koymak lazım. Tabi projelerimiz var, bunları önce partimize sunacağız. Daha sonra Bodrum’u daha ileri götürecek projeleri halka sunacağız” dedi.
Üniversitede okuyabilmek için 18 yaşında fabrikada çalışmaya başladığını, 1983 yılında Askeri Kampın elektrik işlerinin yapımı için Bodrum’uma geldiğini, söyleyen Recai Seymen, “o süreçte mimar olan eşim Güler hanımla tanıştım ve o günden bu yana Bodrum’da hayatını sürdürüyoruz. Hayatımın her aşamasında eşimin  desteğini aldım. Recai Seymen, “Eşim Güler Seymen 7-8 yıl boyunca CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yaptı.Çocuklarımız seçim meydanlarında büyüdü.” diye konuştu.
“Bodrum’un yeni meydanlara ve merkeze sıkışıp kalan iskele dışında alternatiflere ihtiyacı var. Bodrum’un kentsel kimliğinin bütünlüğü için peyzaj çalışması yapılmalı ve özellikle Yokuşbaşı’ndan başlayan tabela kirliğine son verilmeli. Bunun için de Estetik Komisyonu kurulmalı. Belediye’deki bürokrasiyi azaltarak personelin güler yüzlü hizmet vermesini sağlamalıyız. Özellikle İmarda hoşgörülü davranıp işin suyunu çıkardık. Eşit hizmeti yaygınlaştırmalıyız. Yapıyor muyuz? Yapıyoruz ama daha eşit şekilde olması lazım. Birinin evinin önüne asfalt yaparken, diğerinin evinin önünü asfaltsız bırakmamamız lazım.  Ben parti adına seçilip tüm halka hizmet edeceğim.” diyen Recai Seymen’in, konuşmasına şöyle devam etti:
“-Personel başkanını sokakta görecek. Sabah 07:30’dan 24’e kadar sahada olacağım. Sahada çalışan bir belediye başkanı olacağım. Projeler halktan gizli olmayacak. O proje için bölge halkının fikri sorulacak. Bu konuda Eskişehir Büyükşehir Belediyesini örnek alacağız. . Niye Bodrum’da Yılmaz Büyükerşen gibi bir belediye hizmeti yapamıyoruz. Eskişehir, 7 tane projesine Avrupa Birliğinden fon aldı.
Bodrum’un kaynakları kısıtlı, yetmiyor. Sadece kendi kaynaklarımızla değil, Avrupa Birliği, Dünya Bankası gibi kaynaklarla bu fonları Bodrum’a getirmek zorundayız. Öğrencilerimizin en az %20 sine spor yaptıralım. Bunun için 2 mi 3 mü kapalı spor salonu gerekiyor? Onları karşılayalım. Belediyeyi yönetmek ekip işi. Yetişmiş, liyakatlı bir kadro ile belediyeyi yöneteceğiz. Bodrum’un ekonomik rantını, getirisini Bodrumlular kullanmalı. Bodrum’un ekonomik rantını birilerinin alıp götürmemesi lazım. Bodrum’a sadece sapı çöpü kalmasın. Büyükşehirle uyumlu olmak lazım. Bodrum, bu konuda eksik kaldı. Ben seçildiğim 3 dönem boyunca hep uyumlu bir ilçe başkanı oldum. Büyükşehrin projelerini Bodrum’da hayata geçireceğiz. ‘İşimiz Bodrum, Gücümüz Bodrum’ dedik ama biz Bodrum olarak gücümüzü kullanamıyoruz.  Bodrum Belediye başkanı olarak bir duruşunuzun olması gerekiyor. Başkan Bodrum yararına olacak durumlarda gerekiyorsa Hayır diyebilmeli-”
Recai Seymen’in aday adaylık konuşmasının ardından söz alan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  Bodrum’da olduğu süre boyunca tüm aday adaylarının basın açıklamalarına katılarak yanlarında olacağını belirterek “Bütün aday arkadaşlarıma burada olduğum sürece yanında olma sözü verdim. Her aday, benim de adayımdır. Çünkü biz Bodrum’u hep beraber bu güzelliklere getirdik. Hep uyumlu çalıştık. Zaman zaman ayrılıklar olabilir ama bunların altındaki tek neden Bodrum’un menfaatiydi. Ben burada başkanım için bir şey söylemek istiyorum; daha bir kere benim yanıma birisi için gelmedi. Onun için kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.
Mehmet Kocadon; ve belediye başkanlığı aday adayları Recai Seymen, Ali Öztürk, Taner Uslu, Mustafa Saruhan, Mehmet Özalın ve Refik Ülgen basın açıklamasının ardından  birlikte gazetecilere poz verdiler.

leave a reply