bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Recai Seymen, “Bütün partililerle işbirliği yapabiliriz”

allkaria

24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi ana muhalefet partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum ilçe başkanı Recai Seymen, “Parlamenter Sistemi geri getirmek için bütün partililerle işbirliği yapabiliriz” dedi. Seçim çalışmalarının ön hazırlıklarını tamamlamak üzere olduklarını belirten Seymen, “Sandık kurullarını oluşturuyoruz. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi Bodrum’da yine bütün sandıklarda görevlilerimiz olacak. Bu konudaki çalışmalarımız bu hafta içinde sonuçlanır. Daha sonra da sandık görevlilerinin eğitimlerine başlayacağız. Bu hafta beklediğimiz Cumhurbaşkanı adayımız da belli olursa ondan sonra Cumhurbaşkanı adayımız ve Muğla’daki 7 tane milletvekili adayının da belli olmasından sonra sahaya inecek ve saha çalışmalarına başlayacağız. Saha çalışmalarını şuanda da yapıyoruz ama vekillerle birlikte de sahaya inilecek” dedi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A BODRUM’DAN ÇOK FAZLA OY ÇIKMAZ

Seçim için çok kısa bir süreç olduğunu belirten Seymen, “Bu süreç turizm sezonuna denk geldi. Vatandaşlarımız biraz sıkışacak ama vatandaşlarımızdan isteğimiz, bu çok önemli bir seçim herkesin fedakarlık etmesi gerekiyor. Şu anda İstanbul Ankara gibi illerden Bodrum’da yazlığı olan insanlar arıyorlar. nasıl oy kullanacaklarını soruyorlar. Hatta bazıları uçak rezervasyonlarını iptal edip Hazirandan sonra gelmeyi düşünüyor seçimlerde oy kullanıp gelmek istiyorlar. Nüfus müdürlüklerinde yoğun bir kalabalık var. İnsanlar buradaki yazlık adreslerini birinci adres yapmak için çok büyük bir çaba içerisindeler. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda insanlara yardımcı oluyoruz” dedi. Seymen, “Biliyorsunuz Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum’da 1 Kasım seçimlerinde %58 buçuk oy almıştı Bu seçimlerde tabii ki bunun üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Ama şu anda Cumhurbaşkanı adayımızın da çok belli olmaması nedeniyle ittifaklar ile ilgili de çok net bilgi yok elimizde. Ama şuna inanıyorum ki Bodrum’dan AK Parti Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok fazla oy çıkacağını zannetmiyorum. Referandumda Hayır bileşenleri ile beraber Bodrum’dan yüzde 80 oy almıştık. Biz buradan tüm muhaliflerle beraber yüzde 80’e yakın oy bekliyoruz yine” dedi.

HALKIN DEMOKRASİYE, SANDIĞA OLAN GÜVENİ YIKILMAMASI LAZIM

Türkiye’de olağanüstü halde bir seçime gidildiğini belirten Seymen, “Olağanüstü halde seçime gitmek çok demokratik değil. Devletin bütün imkânlarını ve kaynaklarını kullanarak bir seçim propagandası yapılıyor karşımızda. Biz ise sadece kendi güçlerimizle, halkın kendi gücüyle seçim çalışmalarını çıkıyoruz. Buralarda çok fazla sorun olacağını zannetmiyorum ama Türkiye’nin diğer bölgelerinde olağanüstü halde seçime gitmek çok doğru olduğunu düşünmüyorum. İnsanların üzerindeki kamu baskısını kırmak anlamında gerekli tedbirleri almamız lazım. Halkın demokrasiye, sandığa olan güveni yıkılmaması lazım. Cumhuriyet Halk Partisi olarak elimizden geldiği kadar bunları yapacağız. Bu sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevi değil bütün partilerin hatta bütün vatandaşların bu sandıkları korumak sandıklarla ilgili güvenlik konusunda yardımcı olmalarını bekliyorum. Partiyi arayıp da gönüllü olarak sandıklarda görev almak isteyen çok insanımız var. Bu anlamda Bodrum’da bir sıkıntımız yok” dedi.

TÜRKİYE’YE TEKRAR PARLAMENTER SİSTEMİ GETİRMEMİZ LAZIM

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisinden 15 milletvekilinin İyi Partiye geçmesi işbirliği ile ilgili konuşan Seymen, “Partimizin amacı demokrasinin önünü açmaktır. İyi Parti gibi her şeyini tamamlamış bir partinin seçime girmesi engellenecekti. Bu engeli gördüğümüz için genel başkanımız ve partimiz 15 tane milletvekilini İyi Partiye geçirerek demokrasi için bu yolu açtı. Dün de sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Marmaris’te bu vekillerin geri döneceğini söyledi. İyi Parti ile ittifak konusu genel merkezin ve genel başkanın alacağı bir karar ama her şartta önce şu anda biz muhalif diğer partiler ile beraber bir demokrasi cephesi oluşturarak Türkiye’ye tekrar Parlamenter Sistemi getirmemiz lazım. İilkeler Birliği’nde birleşerek parlamenter sistemi geri getirmek için bütün Partililerle işbirliği yapabiliriz” dedi. Hülya ELTEŞ

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ