‘Rally Halikarnassos’ renkli görüntülerle start aldı

0

TÜRKİYE’nin en zorlu yarış organizasyonlarından ‘Rally Halikarnassos’, Bodrum Belediye Meydanı’ndan start aldı. Start ve öncesinde, renkli görüntüler oluştu.
Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon ve İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya’nın Bodrum Belediye Meydanı’nda verdiği startla ‘Rally Halikarnassos’ başladı. Bodrum’da ikinci kez düzenlenen, 19-22 Nisan arasında Bodrum, Gökova ve Datça parkurunda yapılacak yarışa; ‘Enduro’, ‘ATV’, ‘SSV’ ve ‘4×4 arazi’ araçlarından toplam 65 araç mücadele edecek. 8 ülkeden 115 yarışmacı, 3 gün içerisinde 554 kilometre yol yapacak. Yarışma öncesinde adrenalin tutkunlarının hazırlanışını yerli ve yabancı turistler, ilgiyle izledi. Yarışmanın startı öncesinde konuşma yapan Başkan Kocadon, “Bu tür organizasyonlar, yarışan sporcuya da yarışı izleyene de heyecan veren sporlar. Tam ilçemize, ilçemizin şartlarına, insanına uygun sporlar. Çünkü turizmciler olarak bizler doğayı, çevreyi adrenalini seviyoruz. Bu spor da Bodrum’un cennet Gökova’nın ormanlarında koylarında derelerinde yaşanıyor. Bu tür uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya, bu heyecanı adrenalini herkese yaşatmaya devam edeceğiz” dedi. Yarışmanın magazin startını alanlar, bugün 15 kilometrelik Pedasa-Kızılağaç parkurunda mücadele etti.

 

Paylaş
Önceki İçerikFatma Girik’ten Atatürk posteri ve Türk bayraklı 23 Nisan kutlaması
Sonraki İçerikAli Koç’tan Başkan Mehmet Kocadon’a ziyaret
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here