RALLY HALİKARNASSOS 16 KASIMDA START ALIYOR!

Baja Anatolia Serisi 16-19 Kasım’da Bodrum’da düzenlenecek Rally Halikarnassos ile devam ediyor. Türkiye’nin en zorlu yarış organizasyonlarından biri olan Transanatolia Rally Raid yarış sezonuna yeni bir macera ile veda etmeye hazırlanıyor. TR Extreme’in organizasyonu olan Rally Halikarnassos, Bodrum’a kasım ayında turizm ve adrenalin coşkusu getirecek.
2010 yılından beri uluslararası rally organzasyonları arasında yerini kanıtlamış olan Transanatolia
Rally Raid, geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı Baja Anatolia ve Rally Antiphellos’tan sonra yarış sezonunu Bodrum’da düzenlenecek Rally Halikarnassos ile kapatmayı hedefliyor.
Transanatolia Rally Raid’den farklı olarak Baja Anatolia serisi organizasyonlar, Türkiye’nin doğal ve tarih kokan yerlerinde, zamandan bağımsız olarak raid kategorisinde yarışmayı hedefliyor.
TR Extreme’in katkılarıyla gerçekleşecek Rally Halikarnassos, Bodrum’a kasım ayında turizm hareketliliği getirecek. Yarışlar, 16 kasım perşembe günü teknik kontrollerin ardından seremonik start ile başlayacak.
Bodrum merkezden hareket edecek yarışçılar, 17 kasım cuma günü Güvercinlik, Mumcular, Uyku Vadisi, Yalı Çiftlik, 18 Kasım cumartesi günü Datça feribotu hareketiyle Gökova çevresi ve 19 kasım pazar günü farklı bir parkur üzerinden Yalıçiftlik-Mumcular ve Güvercinlik etaplarını tamamlayarak üç günde ortalama 500 kilometre yol yapacak.
Yarışlar Bodrum merkezde son bulacak. Profesyonel ve yarı profesyonel pilotların katılımına uygun olarak hazırlanan parkurlarda mücadele edecek pilotlar, ralli ya da zamandan bağımsız raid kategorisine katılabilecek.
Teknik ve güvenlik şartlarına uygun olan motosiklet, ATV-SSV ve 4×4 araçlarla katılımcıların zorlu parkurları geçmek için yarışacağı organizasyon Yalıçiftlik’te tek bir kamp alanına sahip olacak.
Yarışçılar, 3 gün boyunca Halikarnassos bölgesinin farklı noktalarını katederek gün sonunda aynı noktada finish görecek.
Transanatolia Rally Raid ekibinin turizme değer katan organizasyon anlayışından doğan Rally Antiphellos ve Baja Anatolia’nın kardeş organizasyonu olan Rally Halikarnassos, TR Extreme’in ev sahipliğiyle TMF, TOSFED, Çağdaş İnşaat, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, KTM, BF Goodrich ve Kule Rock Bar destekleriyle gerçekleşecek.
RALLY RAID: 3-15 gün arasında değişen süreler içersnde,1.500-10.000 km uzunluğunda offroad
parkurlarda gerçekleştirilen ralli, motosiklet, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilere verilen isim.

leave a reply