Rahip Santoro’nun katili ve ağabeyine silahlı saldırı

0
36

İtalyan Katolik Kilisesinin Rahibi Andrea Santoro’nun katili Oğuzhan Akdin ve ağabeyi Alparslan Akdin, Bodrum’da uğradıkları silahlı saldırı sonucu yaralandı.
Trabzon’daki İtalyan Katolik Kilisesinin Rahibi Andrea Santoro’yu 5 Şubat 2006’da öldürmekten 18 yıl 10 ay hapse çarptırılan ve 2 yıl önce tahliye edilen Oğuzhan Akdin ile ağabeyi Alparslan Akdin, Bodrum’un Ortakent-Yahşi Mahallesi Ali Kelle Ormanı civarında silahlı saldırıya uğradı.
Saldırıda yaralanan iki kardeş, 112 Acil Servis ekiplerince ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı.
Tedavi altına alınan yaralılardan ağabey Alparslan Akdin’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırganların yakalanmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Oğuzhan Akdin’in ağabeyi Alparslan Akdin, geçen yıl Gümbet Mahallesi’nde tartıştığı bir kişiyi tabancayla yaralamaktan tutuklanmış, daha sonra serbest kalmıştı.

Paylaş
Önceki İçerikYola fırlayan kedi zincirleme kazaya neden oldu
Sonraki İçerikAmbrosia Hotel’de Kahvaltı Günleri Başladı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here