bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Proje Tasarım Yarışması kazananları belli oldu

dr mehmet aşık

Milas Belediyesi tarafından ilçe genelindeki tüm mahallelerde yaşayan, üreten 18 yaş üzerindeki kadın vatandaşlar arasında düzenlenen “Geri dönüşüm malzemeden proje tasarım yarışması” kazananları belli oldu.

Ödüller sahiplerine 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Milas Belediye Başkanı  Muhammet Tokat tarafından 10.Milas Güney Ege Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında verilecek.

“Kadınlar Geleceği Düşünüyor, Geri Dönüştürüyor” sloganıyla düzenlenen yarışmada Çevre bilincinin geliştirilmesi, çevreye duyarlılığın artırılması, günlük hayatta tükettiğimiz ürünlerden oluşan atık malzemelerin değerlendirilerek tekrar kullanıldığının farkına varılması, ekonomiye katkı sağlanması hedeflendiği tasarım yarışmasının birincisi Nursel Okur oldu.

Milas Belediyesi ve Milas Belediyesi’nin ambalaj atıklarının toplanması için sözleşme imzaladığı lisanslı firma Mavi Yol Su Tic. A.Ş. ‘nin birlikte düzenlediği geri dönüşüm malzemelerle proje tasarım yarışmasına katılan 11 katılımcının yaptığı tasarımlar jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonunda birincilik ödülü Nursel Okur,  ikincilik ödülü Özden Aydın, üçüncülük ödülü Nazan Erdoğan, mansiyon ödülü ise Hülya Öner’in oldu.

1’incilik Ödülü

2’incilik Ödülü

3’üncülük Ödülü

Mansiyon

 

Proje Tasarım Yarışması Ödülleri 8 Mart 2019 tarihinde saat 15:00’ de 10. Milas Güney Ege Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında Milas Belediyesi standında verilecektir. Dereceye giren ve değerlendirilmeye alınan tasarımlar, Milas Belediyesi standında fuar süresi boyunca sergilenecektir.

Milas Belediyesinin çevre konusundaki hassasiyetini bu kez de düzenlediği Proje Tasarım Yarışması ile gösterdiğini dile getiren Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Çevre kirliliği etkilerinin hızla yaşandığı günümüzde; çevre bilincini arttırarak, ilerleyen yıllarda daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevreye kavuşma hedefiyle hareket eden Milas Belediyesi, bu bağlamda farkındalık yaratmak ve gelecek nesillere temiz bir Milas bırakmak için bu tür etkinliklere devam edecektir. Ben yarışmamıza katılan bizim için tasarım üreten tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, ödül almaya hak kazananları da kutluyorum” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ