Polis Hanutçuluğa Karşı Harekete Geçti 

0

Bodrum İlçesi esnafı, yıllardır çözülemeyen sorun olan hanutçuluğa karşı daha caydırıcı önlemler alınması çağrısında bulunurken, Poliste buroşür dağıtmaya başladı.
Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından bastırılan binlerce buroşür, yine polisler tarafından esnafa dağıtılmaya başlandı. Buroşürleri dağıtırken, ayni zamanda esnaf ile konuşan polis memurları, Hanutçuluğa göz açtırmayacaklarını, hanutçuluk yapan esnafın iş yerine kapatma cezası verileceğini bildirdiler.
Bodrum’a gelen yabacı turistin neredeyse yarısının Gümbet’te konakladığının altını çizen emniyet müdürlüğü yetkilileri “Turistlerin en büyük tacizcisi hanutçular. Sokakta yürümeleri, sahilde güneşlenmeleri, hanutçular yüzünden neredeyse imkansız. Hanutçuluğa karşı daha caydırıcı önlemler almaya başladık“ dediler.

Paylaş
Önceki İçerikÇOCUK SATICILARA “DUR” DİYELİM
Sonraki İçerik10. YIL İÇİN MUHTEŞEM PROGRAM
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here