PAZAR’I DEPLASMANDA DEVİRDİLER

Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı, Süper Lig yolundaki rakibi Pazar Spor Kulübü’nü deplasmanda 21-24 mağlup etti.
Rize Mehmet Akif Pirim Spor Salonu’nda oynanan maça temsilcimiz fırtına gibi başlayarak 5’inci dakikaya 3-0 önde girdi. İlerleyen dakikalarda Rize temsilcisi seyirci desteğini arkaya alarak dengeyi sağlayarak farkı kapatsa da, Denizin Kızları ilk yarıyı 8-13 önde bitiren taraf oldu.
İkinci devrede yeni açılan salonu dolduran taraftarın büyük baskısı ile Rize Pazar Spor, oyunda önce beraberliği yakalayıp daha sonra da öne geçmeyi başardı. Son 10 dakikaya girilirken kaleci Çağrı’nın güzel kurtarışları ile temsilcimiz önce beraberliği, sonra da 21-24’lük üstünlüğü ele geçirdi.
Maçın bitiş düdüğü ile Yalıkavak Spor yönetimi oyuncuları ve teknik heyeti büyük sevinç yaşadı. Bu sonuçla temsilcimiz ligde 4’üncü sıraya yükseldi.
Karşılaşma sonrası bir açıklama yapan Yalıkavakspor Kulüp Başkanı Mehmet Esen “Biz kendimize inandık, gücümüze ve Bodrum’un gücüne inandık. Zorlu bir deplasmandan galibiyeti resmen kopartarak aldık. Tüm oyuncularımız, hocalarımızı ve bizi destekleyenleri kutluyor, tebrik ediyorum. Bodrum’u süper lige taşıyacağımızı kulüp olarak her zaman söyledik. Süper Lig hayalimiz değil, hedefimiz. Biz Yalıkavakspor olarak tarih yazmıyoruz. Sadece tarihe Yöne veriyoruz” dedi.
Ligde son 2 haftaya girilirken Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı’nın kalan maçları şöyle;
KEMALPAŞA ATA GENÇLİK SK. 6 Mayıs Pazar Günü Saat 14.00, Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu.
SİVAS BELEDİYE SK. 13 Mayıs Pazar Günü, Saat 13.00, Cumhuriyet Üni. Spor Salonu.

leave a reply