bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

PAZAR YERLERİNDE COVİD-19 ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

PAZAR YERLERİNDE COVİD-19 ÖNLEMLERİ ARTIRILDI
dr mehmet aşık
Koronavirüs (Covid 19) salgını ile mücadele konusunda yayımlanan genelgeler doğrultusunda çeşitli önlemler alan Bodrum Belediyesi, alışveriş için pazaryerlerine gelen vatandaşlara maske dağıtıyor.
Koronavirüs tedbirlerinin titizlikle uygulandığı Bodrum’da, tek noktadan girilebilmesi için polis bariyerleri ile kapatılan pazar yerlerinde, giriş noktalarında vatandaşların ateşleri ölçülürken, ellerini dezenfekte etmeleri için de girişlerde dezenfektanlar bulunduruluyor.
Ateşleri ölçüldükten sonra pazar yerlerine alınan vatandaşların giriş çıkışları ise içerideki yoğunluğa göre ayarlanıyor. Maskesi bulunmayan vatandaşlara ise maske dağıtılırken, 2000 yılından sonra doğanlar ile 65 yaş üstü olan vatandaşlar pazar yerlerine alınmadı.
Ayrıca  Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, tezgahların üçer metre aralıklı olması için de kontrollerine devam etti.
Öte yandan, Bodrum pazarcılarının ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabilmesi için oluşturduğu “İmkanın varsa bırak, ihtiyacın varsa al” tezgahı, vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.
Salgına yönelik alınan önlemleri ve uygulanan tedbirleri yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuya hassasiyetle yaklaşan vatandaşlara teşekkür etti. Pazaryerindeki bir meyve tezgahını aldığı önlemden dolayı örnek tezgah olarak gösteren Başkan Aras, yaşanan bu sıkıntılı günlerin en kısa sürede normale dönmesi temennisinde bulunarak tedbirin elden bırakılamaması çağrısında bulundu.
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ