bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Özmen: ‘Siyasi Ayrım Yapmıyoruz’

allkaria

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, siyasi ayrım yapmadıklarını belirterek, “Bodrum’a yapılacak her türlü yatırımda Bodrum Belediyesine köprü olmaya hazırız.” dedi.
Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Okluk koyunda yapılan Muğla toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettikleri Bodrum sorun ve eksikliklerini içeren raporunu, daha sonra da Ankara’da çeşitli bakanlıklara Bodrum ile ilgili ilettiklerini düzenlenen, toplantıyla Bodrum basını ile paylaştı.
“Geçen hafta Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanı Kadem Mete, 7 ilçenin belediye başkanı, ilçe başkanları, il yürütme kurulu üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanlarından oluşan heyetle Cumhurbaşkanlığı Okluk Konuk Evi’ne bir araya gelmiştik.” diyen Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Ardından da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Başkanlığında yapılan toplantının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Muğla gündemli toplantı yapmıştık. 19 Ağustos’ta da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bodrum’a geldi. Bu toplantılarda Muğla ve Bodrum’un sorunları ele alındı. Bodrum’daki bazı konularla ilgili rapor hazırlayıp Ankara’ya ilettik.” dedi.
Özmen, görüşmelerde, yat limanı kayıkhane, yat bakım ve çekek yeri projesinin revize edilerek tekrar gündeme gelmesi, Bodrum-Turgutreis kara yolundaki yapısal değişikliklerin tamamlanması, Kızılağaç mevkisinde stadyum için yaklaşık 54 dönümlük arazini tahsisinin hızlandırılması, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsisli 14 dönümlük alanda istenilen futbol sahası ve sosyal tesisin yatırım projesine alınması taleplerini ilettiklerini bildirdi.
Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, Yönetim Kurulu üyeleri ile kadın ve gençlik kolları başkanlarının da katıldığı basın toplantısında, “İlçemizi ilgilendiren konularla ilgili bir rapor hazırlayıp il başkanım Kadem Mete kanalıyla Ankara’ya gönderdik. Buradaki projelerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.” dedi ve şöyle devam etti:
“İçmeler Bölgesinde daha önce projelendirilmiş olan yat limanı, kayıkhane, yat bakım ve çekek yeri projemiz vardı. Bu proje 27 mart 2009 tarihinde onaylanmasına rağmen Danıştay 6. Daire 20 Ocak 2014’de iptal edilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bu projenin revize edilerek tekrar gündeme gelmesini talep ettik. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Bodrum- Turgutreis yolundaki yapısal değişikliklerle ilgili taleplerimiz ilettik. Ortakent-Yalıkavak yolu ile ilgili son durumu paylaştık. Ana arterin yükünü hafifletecek Torba -Yalıkavak yolunun duble yol yapılması ile ilgili taleplerimizi ilettik. Trafiğe kesin çözüm olacağını düşündüğümüz çevre yolu projesinin hızlandırılmasını talep ettik. Biliyorsunuz bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Şu anda da burası ile ilgili Anıtlar Kurulu toplantı halinde”
Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 4 maddelik talepleri olduğunu sözlerine ekleyen Özmen, “Birincisi Kızılağaçta yaklaşık 54 dönümlük stadyum alanının tahsisinin hızlandırılması talebimiz oldu. Bitez dolgu alanında, motorsuz su sporları alanının düzenlenmesi ile ilgili konuyu dile getirdik. Yapımı devam eden Gençlik Merkezi inşaatı ile ilgili de hızlandırılması talebinde bulunduk. Bir de Kızılağaç’ta Gençlik ve Spor Müdürlüğüne tahsis ettiğimiz 14 dönümlük bir alan vardı. Burada da futbol sahası yapılması ve soysal tesis projesine alınması talebimiz oldu” diye konuştu.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Mozole ile ilgili bir taleplerinin olduğunu ifade eden Özmen, “Bu projede; oradaki 1 nolu sağlık ocağını başka bir yere taşımak istiyoruz. Mevcut okulu da, sağlık ocağının olduğu yere taşımayı planlıyoruz. Mozole’den denize kadar olan bölgeyi de açıp, açık hava müzesi haline getirmeyi planlıyoruz. Bu projeyi sayın bakanımıza sunduk. Öte yandan Sağlık Bakanlığı ile ilgili de mevcut hastane inşaatı durumunu tekrar dile getirdik. Bununla ilgili her türlü alternatif tedbirler alınmasını söyledik. Hastane aynı müteahhit devam etse de etmese de en kısa sürede bitirileceği sözünü aldık. Bir de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından Milas’a gelecek doğalgazın Bodrum’a gelmesi ve AYDEM’le ilgili ilave personel ve yatırım talebinde bulunduk. İlk defa bir il için zirve yapıldığını hatırlıyorum.” dedi.

Özmen, “Belediyeler arasında ayrım yapmıyoruz. Bodrum Belediye Başkanımıza da her zaman kapımız açık. Bodrum’a yapılacak her türlü yatırımda köprü olmaya hazırız. Bodrum’un geleceği için bir siyasi ayrım yapmadan ortak akılla düşüncelerimizi bir araya getirmeye hazırız. ” diye konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ