bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Özel İzan Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldı

Özel İzan Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldı
allkaria

Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazetede yayınlanmış. Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için yetki belgesi alma zorunluluğu getirilmişti.

Bu kapsamda Özel İzan Sağlık Hastanesi belirlenen kriterleri sağlayıp, alt yapısını oluşturarak başvurusunu yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya hak kazandı.

Hastane Başhekimi Op. Dr. Z. İbrahim Özman, sektöründeki teknolojik, bilimsel ve çağdaş tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini, “bölgenin referans hastanesi” olarak, uluslararası hastaları da kabul etmeye hazır olduklarını ifade etti.

Özman, “Hastanemizin Sağlık Turizmi Belgesini almasının hem kurumumuza, hem ilçemize, hem de bölgemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz.

Tarihi mirasın ve kültürel zenginliğin simgesi 6 bin yıllık kent Milas, Uluslararası Bodrum-Milas Havalimanı’na 15 km mesafede, turizmin başkenti Bodrum ve gümrüklü limanına 45 km mesafede yer alarak yurtdışı hastalar için önemli bir lojistik avantaj sağlıyor.

Bu belgenin alınmasıyla birlikte ilçemiz sağlık turizmi açısından geleceğe hazırlanmada önemli bir adım atacaktır.

Amacımız; uluslararası sağlık turizmi ile turizm yönünden önemli bir lokasyona sahip olan Milas’ı, tarihi ve coğrafi zenginliklerinin yanında kaliteli sağlık hizmetleri sunumuyla da
uluslararası platformda hak ettiği konuma getirerek bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır.” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ