bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Otomobil parçalarından “kartal başı heykeli” yaptı

allkaria

– Bodrum’da yaşayan ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak’ın hurdaya ayrılmış otomobil parçalarından kaya üzerine yaptığı “kartal kafası heykeli” görenlerin ilgisini çekiyor
– Ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak:
– “Bu heykelde yine atık malzemeler kullandım. Birçok otomobil parçaları ve diğer metal parçalar var. Amacımız doğaya müdahale etmek değil, doğayla nasıl beraber yaşarız ve onunla bütünleşirizin hikayesi”

 

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak’ın hurdaya ayrılmış otomobil ve diğer metal parçalardan yapıp kaya üzerine monte ettiği “kartal kafası heykeli” ilgi görüyor. 

Yaklaşık 6 ay süren çalışma ile tamamlanan dev heykel, görenlerin beğenisini topluyor. ( Ali Ballı – Anadolu Ajansı )

Bodrum’da, ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak’ın hurdaya ayrılmış otomobil ve diğer metal parçalardan yapıp kaya üzerine monte ettiği “kartal kafası heykeli” ilgi görüyor.

Bodrum’un Kızılağaç Mahallesi’nde yaşamını sürdüren ve ilçede sıra dışı sanat çalışmalarıyla tanınan Rıfat Koçak, yeni bir çalışmaya daha imza attı.

Sanatçı, Bodrum’un Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki lüks bir villanın bahçesinde bulunan yaklaşık 5 metrelik kaya parçası üzerine, hurdaya ayrılmış otomobil ve diğer metal parçalardan “kartal kafası heykeli” yaptı.

Yaklaşık 6 ay süren çalışma ile tamamlanan dev heykel, görenlerin beğenisini topluyor.

– Kayayı metalle birleştirdi

Koçak, aylar süren çalışmanın ardından tamamladığı heykelin önünde AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu eseri yapmaktan dolayı oldukça keyif aldığını söyledi.

Heykeli yapmak için kayayı işlemek zorunda kaldığını ifade eden Koçak, “Kaya metalle birleşerek, bambaşka bir etki yarattı. Bu tür çalışmaları yaparken herhangi bir süre kısıtlaması yok. Bu bir his duygu ve hayata dokunuştur.” dedi.

Kartalı içinden gelen bir hisle yaptığını aktaran Koçak, şöyle konuştu:

“Bu heykelde de yine atık malzemeler kullandım. Birçok otomobil parçaları ve diğer metal parçalar var. Kayanın oyulmasında kullanılan malzemeler de var. Amacımız doğaya müdahale etmek değil, doğayla nasıl beraber yaşarız ve onunla bütünleşirizin hikayesi.”

Yaptığı heykeller birçok sergide yer alan sanatçı, bunlardan bazılarını da evinin bahçesinde sergiliyor.

Koçak, en son yaptığı 100 parçadan oluşan ve yaklaşık yarım ton metal malzeme kullandığı 2,5 metrelik boynuzgaga kuşu heykelini de Torba Mahallesi’nde bir doktora ait villanın bahçesinde sergilemişti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ