bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

“OTOBÜS” 11 Mayıs Akşamı Heredot Kültür Merkezinde

allkaria

Sevilay Saral’ın yazdığı OTOBÜS tiyatro oyunu Zerrin Erdal Kadeifci yönetiminde 8 Mart Cuma 20:00’de Turgutreis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda seyircisi ile buluşuyor.

Hikaye bir otobüste yolculuk eden on kadın arasında geçiyor. Bayan Kahverengi, Bayan Yeşil, Bayan Turuncu, Bayan Kırmızı, Bayan Sarı, Bayan Mavi, Bayan Pembe, Bayan Siyah, Bayan Gri, Bayan Beyaz, Hepsi birbirinden farklı, hepsi birbirinden renkli kadınlar.
Hiç hesapta yokken sırlarını ortaya döküyorlar. Namusu, namussuzluğu konuşuyorlar…
Turgutreis Belediye Konservatuar derneği Genel Sanat Yönetmeni Erdal Kadeifci, “On renkten on kadından biri ince ince ağlayan beyaz gelin.
Rota değişiyor. On kadın hep beraber Bayan Beyaz’ı nereye taşıyor. Onlar aynı yola baş koymuyorlar. Gelin görün ki hiçbiri bu yola taş da koymuyor” diyor ve şöyle devam ediyor:
“Onlar artık yol arkadaşı… ya da anlatılan bir masal sadece… bir kadın masalı… Metni Sevilay Saral tarafında yazılan oyunda bir otobüste yolculuk eden, yaşamları birbirinden farklı on kadın; tesadüfen buluştukları bu yolculuk boyunca kendilerini “namus”u konuşur buluyorlar. Otobüs Türkiye’de çok tartışılan bir konu olan namusu tiyatronun diliyle tartışma çabasında olan bir oyun olarak tasarlandı. Oyun, namusun ne demek olduğuna ve bu kavramın hayatlarımızdaki işleyişine feminist bir gözle bakmayı; sahnedeki bir değil birçok namus hikayesiyle bu soruları seyirci ile de birlikte tartışmayı hedefliyor.”

Otobüs oyunu, Turgutreis Belediye Konservatuar Derneğinin, Anneler Günü etkinliği olarak, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi yararına Heredot Kültür Merkezinde sahneliyor

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ