bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Otel Odasında Bir İrlandalı Ölü, 2 Arkadaşıda Komada Bulundu

Otel Odasında Bir İrlandalı Ölü, 2 Arkadaşıda Komada Bulundu
allkaria

Kuzey İrlanda Milletvekili, 1 Gencin Öldüğünü, 2 Gencinde Komada Olduğunu İddia Etti

Kuzey İrlanda Milletvekili John Finuncane  Türkiye’de dün sabaha karşı İrlandalı Ritchie Molloy adlı 25 yaşındaki gencin karıştıkları bir olayda öldüğünü, arkadaşları Aaron Callaghan ve Declan Carson’ın da komada olduğunu iddia etti.

Görüştüğümüz yetkililer Bodrum’da böyle bir olayın olmadığını iddia ederken, gençlerin bir otel odasında içkiyle birlikte uyuşturucu aldıkları daha sonra da komaya girdikleri tahmin ediliyor. İhbar üzerine odaya gelen otel görevlileri, gençlerden birini ölü, diğer ikisini de komada bulup hastaneye kaldırdı.

Sosyal medyada olayı paylaşan Milletvekilinden sonra Kuzey irlanda Dış İşleri bakanlığından Belfast Live ve Kuzey Belfast Sinn Fein meclis üyesi JJ Magee, verdiği açıklamada “Ailelerin arkadaşları çok fazla bilgiye sahip değil. İki gencin ciddi komada olduğunu ve bir gencin öldüğünü duyduk. Ailelerinin yanındayız ve bu korkunç zamanda aileye elimizden gelen her şekilde yardım etmek için buradayız.” dedi.

Bodrum’da hiç bir yetkilinin, gazetecinin, yaşayanların olaydan haberdar olmaması şaşkınlık yaratırken, Belfast Belediye Başkan Yardımcısı, SDLP meclis üyesi Paul McCusker, “Türkiye’den üç yerel Kuzey Belfast erkeği ile ilgili endişe ve yıkıcı haberler geliyor. Bu aşamada bir erkeğin öldüğünü ve diğer ikisinin durumunun kritik olduğunu biliyoruz. Bir Kuzey Belfast topluluğu olarak, tüm düşüncelerimiz ve dualarımız, aileler dahil, hepiniz yanınızda.” diye açıklama yaptı.

Öte yandan gençlerden birinin yakını olduğunu söyleyen Moli Mom adlı İrlandalı bir bayan da gazetemize whatsapp üzerinden ulaşarak konuyla ilgili bilgi almak istedi. Haberimiz olmadığını söyleyince şaşırdı. Ölen ve komadaki gençlerin adlarını veren Moli Mom, Aaron Callaghan ve Declan Carson’ın özel bir hastanede tedavilerinin yapıldığını durumlarının ciddi olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Aaron Callaghan anne ve babası Bodrum’a gelmek için Belfast havaalanında olduğunu söyleyen İrlandalı Moli Mom, Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler nedeniyle Türkiye’ye gelmekte problem yaşadıklarını, bilgi alabilmek için İstanbuldaki İrlanda konsolosluğundan ve Bodrum’da yaşayan İrlandalılardan yardım istediklerini söyledi.

Gençlerden birinin diş tedavisi için Bodrum’a geldiği, arkadaşlarının da kendisine eşlik ettikleri öğrenildi. Olay gününden saatler önce denizde çekilmiş bir fotoğrafı paylaşan yaralılardan Aaron Callaghan alı irlandalı genç ve arkadaşları ellerinde içkileriyle görülüyor.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ