bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Osman Gökmen, Su Patlakları Üzerinden Eleştirdi

Osman Gökmen, Su Patlakları Üzerinden Eleştirdi
dr mehmet aşık

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin isale hattında yaşanan patlaklar sonrası gönderdiği bilgilendirme mesajlarında, patlamaların DSİ hatlarında meydana geldiği vurgusu yapmasını eleştiren Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı yazılı basın açıklamasında Gürün’ü sert sözlerle ve iddialarla eleştirdi.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“2011 Yılı itibarıyla tüm Bodrum’u susuzluktan kurtarmak için Devlet Su İşleri (DSİ) yaptığı bir anlaşmayla, Geyik Barajı’ndan getirdiği suyu Yarımada Belediyeler Birliğine teslim etti. 2014 yılında Büyükşehir Yasası ile Muğla Büyükşehir Belediyesinin yasal sorumluğuna giren Bodrum halkına su sağlamayı bile doğru dürüst beceremeyen CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün suçu iftiralarla DSİ’ye atarak, komik bir strateji ve çözümsüzlük örneği sergiliyor.

Bodrum Yarımadası’nın susuzluk sorununu çözmek için devletimizce yapılan bir hizmeti Bodrumluya kötülemek nafile bir çalışmadır. Sizin her ay kestiğiniz fahiş su faturasını Bodrumlu vatandaş DSİ’ye değil MUSKİ’ye ödüyor. DSİ tarafından defalarca çözüm amaçlı görüşmeye gitmediğinizi neden söylemiyorsunuz? Aynı boru ve aynı malzeme kullanılmasına rağmen diğer şehirlerdeki hatlar neden bu kadar patlamıyor. Bu tip arızaların onarımı maksimum 12 saat sürerken, siz 72 saatte kadar uzatıyorsunuz?

Sanki Bodrum Yarımadasına hizmet ediyormuş gibi yaparak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, hükümetimizce yapılan hizmetleri kötülemek için attığı SMS’lerle iftira ve yalanlarını ilan ediyor. Sayın başkan unuttunuz galiba, yasa su ve altyapı görevini size veriyor. Kullanım hatası ile patlayan ya da DSİ hattı olmadığı halde her su hattı patlamasını DSİ hattı gibi ilan etmeniz size ne kazandırıyor?

2011 yılında Bodrum Yarımada Belediyeler Birliğine teslim edilen su isale hattı size geçince neden bu kadar sorunlu hale geliyor. Bodrumlulara su sağlamak sizin görevinizken, bırakın bunu becermeyi tamir etmeyi hatta üstünün asfaltını bile beceremiyorsunuz.

Sayın Başkan siz bu gidişle Dünya bankasının yaptığı Akyarlar, Turgutreis, Kadıkalesi, Gümüşlük kanalizasyon hattını ve Turizm Bakanlığımızın yapacağı Torba, Kızılağaç, İçmeler kanalizasyon ve arıtma tesislerini de kötülersiniz.

Bu arada bedavaya getirdiğiniz ve Bodrumlunun elinden aldığınız limanın bu Temmuz’da döşediğiniz taşları kırılmış, paslanmaz diye taktığın lambaları paslanmış haberiniz olsun. Sayın Gürün biz de SMS ile yaptığınız yalan provokatif ilanlarınıza cevabı bir ilanla veriyoruz.”

Öte yandan Bodrum halkının bu sorunun karşılıklı suçlamalarla siyasi polemik konusu yapılmasının bir kenara bırakılarak, bir an önce çözülmesini istediği ise ortada duran en önemli gerçek olduğu gözleniyor. Mevcut borular değiştirilmediği takdirde devam edeceği tahmin edilen patlamaların ortaya çıkardığı susuzluk problemi, siyaset sahnesindeki tüm aktörlere puan kaybettiriyor.”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ