Ortaokul öğrencilerine Sokak Hayvanlarına Merhamet ödülü

Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi hayvan sevgisini daha büyük kitlelerle paylaşmak için hikaye yarışması düzenledi.

0
35

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde tüm öğrencilerine mama poşeti dağıtan Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi hayvan sevgisini daha büyük kitlelerle paylaşmak için hikaye yarışması düzenledi. Yarışmanın ödül töreni Bodrum Herodot Kültür Merkezinde yapıldı.

Şehit Türkmen Tekin  İHL 4 Ekim’de yarışma şartnamesini tüm okullara  gönderdi. Bodrum geneli ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmaya yoğun katılım oldu.

Jüri’de yer alan  Sevgi Şeremet Yıldırım, Sevgi Özekes,  Bedriye Şimşek, Aybüke Donka, Fatma Ünlü ve Alaaddin Beken yarışmaya katılan 46 öğrencinin hikayelerini yarışma konusuna uygunluğu, yazım akıcılığı ve konu bütünlüğü açısından değerlendirdi. 

Ödül töreni,  Müzik öğretmeni Sinan İşvaroğlu  yönetiminde müzik grubuyla başladı. Grup  Şarkı ve türküleriyle seyircilerden büyük beğeni aldı. İşvaroğlu’nun daveti ile sahneye gelen  programın organizatörü öğretmen Alaaddin Beken bir türküyle müzik programına eşlik etti.

Yarışmada  derece alan öğrenciler 1’inci Özge Bahar Aksakal  (Bodrum Amerikan Kültür Koleji), 2’inci Irmak Arslan ( Merkez Turgutreis Ortaokulu) ve Onur Can Yıldız(Profilo Marina Ortaokulu), 3’üncü Sena Gener(Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu) oldu.

 

Ödül Töreni sırasında öğrencilere toplam  1000 TL ödülü verildi. Ayrıca öğretmen Alaaddin Beken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan kitabı “Bidur’un Olabilemez Maceraları’’ adlı kitabını imzalayıp hediye etti.

Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi  Okul müdürü Yusuf Özden, jüride yer alan öğretmenlere Teşekkür Belgelerini takdim etti. Ayrıca yarışmaya okullarından en fazla katılım sağlayan öğretmenler Şenay Demirel ve Salih Çoban da Teşekkür Belgesi’yle ödüllendirildi.

31 Aralık 2018’de düzenlenen ödül törenine Bodrum’daki ortaokul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler  ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler katıldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here