bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Orman Yangını Kemerköy Termik Santraline Sıçradı

Ören’de 3 gün önce Başlayan orman yangını Kemerköy Termik Santralinin bahçesine sıçradı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre 21:02 sıralarında alevler Kemerköt Termik Santralinin bahçesini sarmaya başladı. Termik santralde bulunan gazın daha önce salındığı duyurulmuştu. Bu nedenle herhangi bir patlama durumu beklenmiyor.

Muğla’nın Milas ilçesindeki orman yangını Kemerköy Termik Santrali’nin tel örgülerine kadar yaklaştı. Yangın nedeniyle Kemerköy Termik Santrali personeli tahliye edildi.

Milas’ın Çökertme-Mazı-Gökbel mevkisinde devam eden orman yangınının Milas Ören’de bulunan Kemerköy Termik Santrali’ne yaklaşması ve sonunda içine alması, bölgenin elektriksiz kalmasına neden olabilecek.

1984 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Yeniköy-Kemerköy Termik Santralleri, 1050 MW kurulu gücü ile tek başına Türkiye’nin elektrik ihtiyacının ortalama %2’sini karşılamaktadır ve baz yük santrali olma özelliğiyle ülkemizin en önemli milli servetlerinden biridir.

Alevlerin binaya büyük zarar vermemesi için kazılan hendeklerin yararlı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

 

Kemerköy Termik Santrali’nde elektrik tellerinin birbirine çarparak çıkarttığı kıvılcımlar görülüyor… İçi ve etrafı tamamen boşaltılan termik santralde daha büyük bir felakete sebep olmaması bekleniyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ