Olta ile 4 kilo 200 gramlık turna balığı yakaladı

0
40
MUGLA'NIN BODRUM ILCESINDE, 27 YASINDAKI CAN GUMUS (FOTOGRAFTA), OLTA ILE 1 METRE BOYUNDA, 4 KILO 200 GRAM AGIRLIGINDA TURNA BALIGI YAKALADI.(FOTO: BODRUM / DHA)

BODRUM’da inşaat mühendisi Can Gümüş (27), olta ile yaklaşık 1 metre boyunda, 4 kilo 200 gram ağırlığında turna balığı yakaladı.
Bodrum’da yaşayan inşaat mühendisi Can Gümüş, dün akşam Kumbahçe Sahili’nde oltasını denize attı. Bir süre sonra Gümüş’ün oltasına büyükçe bir balık takıldı. Can Gümüş, yaklaşık yarım saatlik bir çaba sonucunda, yaklaşık 1 metre boyunda, 4 kilo 200 gram ağırlığındaki, etçil bir tür olan turna balığını, oltayla karaya çekebildi. Gümüş’ün, balığı karaya çekmesini çevredekiler de heyecanla izledi.
Bazen huzur bulmak için deniz kenarına gidip balık avladığını belirten Can Gümüş, “Dün de yine oltamı attım. 3 saat kadar balık tuttum. Toparlanıp eve döneceğim sırada oltama çok güçlü bir vuruş oldu ve bir şey takıldı. Çok güçlüydü, beni sarsıyordu. Sabırla yorulmasını bekledim. Ardından, misinayı toplayarak balığı çektim. Kepçeyle karaya aldım. Hayatım boyunca tuttuğum en büyük balık. Kendi rekorumu kırdım. Çok mutluyum” dedi.
Gümüş, yakaladığı balığı zaman zaman birlikte balığa gittiği 2 arkadaşıyla pişirip yediklerini söyledi.

MUGLA’NIN BODRUM ILCESINDE, 27 YASINDAKI CAN GUMUS, OLTA ILE 1 METRE BOYUNDA, 4 KILO 200 GRAM AGIRLIGINDA TURNA BALIGI YAKALADI.(FOTO: BODRUM / DHA)
MUGLA’NIN BODRUM ILCESINDE, 27 YASINDAKI CAN GUMUS (FOTOGRAFTA), OLTA ILE 1 METRE BOYUNDA, 4 KILO 200 GRAM AGIRLIGINDA TURNA BALIGI YAKALADI.(FOTO: BODRUM / DHA)
MUGLA’NIN BODRUM ILCESINDE, 27 YASINDAKI CAN GUMUS (FOTOGRAFTA), OLTA ILE 1 METRE BOYUNDA, 4 KILO 200 GRAM AGIRLIGINDA TURNA BALIGI YAKALADI.(FOTO: BODRUM / DHA)

 

Paylaş
Önceki İçerikParis şampiyonlarından ziyaret
Sonraki İçerikEngelli genci başına çuval geçirip dövdüler
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here