bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

ÖLEN EŞİ ANISINA SERGİ

allkaria

Bodrum’da emekli edebiyat öğretmeni Gılman Tekin Gençel, ölen eşinin resim ve tasarım eserlerini bir sergide toplayarak Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sundu.

Bodrum’da yaşayan emekli edebiyat öğretmeni Gılman Tekin Gençel, 2013 yılında akciğer kanserinden vefat eden eşi Sabri Nuray Gençel’in ölmeden önce yaptığı tasarım eserlerini sanatseverler ile buluşturdu. Lvvz Hotel’de açılan sergide şehir plancısı olan Gençel’in ölmeden önce yaptığı 47 eseri yer aldı. Sergide Gençel’in Anadolu medeniyetlerinin hepsinden çeşit çeşit örnekler, ikonalar, eski yazılar, padişahların yaptığı tuğralar, amforalar, kalyonlar, camaltı çalışmaları yer aldı. Sergi sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Bu sergiyi eşinin anısına açtığını belirten Gençel, “Kendisi hep ‘Ben resim yapıyorum ama ben ressam değilim. Ressam olmam için benim günün 24 saati resim düşünüp resim yapmam gerekir’ derdi. Tanıdıklarına kendisini hep resim yapan olarak tanıtırdı. Şehir plancısı olduğu için bütün Anadolu’yu bizzat gezip, oraları gözlemleyip eserlerini hazırlardı. Tuval üzerine akrilik boya ile çalışıyordu. Benim emeğe saygım var. Onun bu emeklerinin bir köşede çürümesine karşıyım. O yüzden de onun anısına bu sergiyi açtım” dedi.

Sergi 5 Ocak tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ