bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

OKULLARDA KARİYER GÜNLERİ

OKULLARDA KARİYER GÜNLERİ
allkaria

Usta Oyuncu Salih Kalyon, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kariyer Günleri kapsamında Merkez Turgutreis Ortaokulunu ziyaret etti. Sevilen oyuncu, Z kütüphanede yaptığı sohbette öğrencilerle keyifli dakikalar geçirdi.

Öğrencilerden gelen “en severek oynadığınız rol ve yapım nedir”  gibi sorulara verdiği yanıt aslında bütün sanatçıların içine girdikleri karakterleri nasıl severek ve hissederek oynadıklarını gösterdi. Bugüne kadar oyunculuk yaptığı tüm yapımları çocuğu gibi olduğunu niteleyen aslında yıllardır Bodrumlu olan ve Torba’da oturan Salih Kalyon, “Ben bütün dizileri, bütün hikayeleri severek yaptım. Yani bana istemeyerek, zorla bir şey yaptırılmadı. Onun için hepsi benim çocuğum, hiçbirini ayırt edemem. Hepsini severek oynadım, hepsinden farklı tatlar aldım, şu rolde daha çok heyecanlandım, şunu daha çok sevdim diyemem; insan çocukları arasında arasında seçim yapabilir mi” diye konuştu.

Sanatçı “Tiyatrocu olmasaydınız ne olurdunuz?” sorusuna verdiği yanıt ise eğitimin ve öğretmenliğin hayatımızdaki önemini bir kez daha vurguladı ve “Tiyatrocu olmasaydım Edebiyat Öğretmeni olurdum çünkü öğretmenlik de tiyatro gibi bir anlatma sanatıdır; sınıf da zaman zaman rol yaptığımız bir sahnedir.” dedi.

Öğrencilerin kendisini daha çok dizilerden tanıdığını, tiyatroya ilginin azaldığını ama günümüzde tiyatronun aslında kameralar önünde oynanan yapımlara dönüştüğünü söyleyen Salih Kalyon, oyunculuk mesleğinden aldığı hazzı anlattı. Çocukların oyunculuğa duyduğu ilgiden memnun kaldığını ve bu alanda ilgi ve yeteneğe sahip olanların heyecanlarının peşinden gitmeleri gerektiğini söyledi.

Sohbet sonrası öğrencilerle fotoğraf çektiren ve öğrencilere imza veren Salih Kalyon’a  okul ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Okul Müdürü Filiz Fidan, öğrencilerin yapmış olduğu bir tabloyu hediye etti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ