Okula uyum haftası başladı

0

Bodrum’da, yeni eğitim öğretim döneminde birinci sınıf öğrencileri için okula uyum haftası başladı.
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) uygulanan okula uyum haftası, öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmen ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amacıyla 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana sürüyor.
Uyum eğitimi kapsamında okullarına gelen öğrenciler, okulu, öğretmenlerini ve yeni arkadaşlarını tanımaya çalıştı. İlçede, uyum programının uygulandığı okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıfa başlayan toplam öğrenci sayısının 7 bin 312 olduğu öğrenildi.
Bodrum ilçesinde uyum haftasının ilk gününde Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu’na gelen öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu. Öğrencilere velileri eşlik etti. Yeni eğitim öğretim döneminin ilk gününde, öğrencilerden bazıları velilerinden ayrılmakta zorluk yaşadı.
Bodrum ilçesinde bin 366 öğretmenin görev yapacağı 2018-2019 eğitim öğretim yılında 24 bin 350 öğrenci okula gidecek.

Paylaş
Önceki İçerikGökova Körfezi’nde 4.3 büyüklüğünde deprem
Sonraki İçerikBodrum’da uyuşturucu operasyonu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here