ÖĞRENCİLERE GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

0

Bodrum İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İlçe Mili Eğitim Müdürlüğünce ortak protokol çerçevesinde okullarda Gıda Güvenliği eğitimleri veriliyor.
İlk olarak Mumcular Sitare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine verilen eğitime Bodrum İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fahrettin Doğan’da katılarak öğrencileri bilgilendirdi.
Eğitim başlangıcında bir konuşma yapan Bodrum İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fahrettin Doğan “ Özellikle okullardaki kantin ve yemekhane denetimlerine çok önem veriyoruz. Çocuklarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Gazlı içecekler, cips, kalorisi yüksek çikolatalar, şekerlemelerin tüketilmemesi konusunda öğrencilere bilgi vereceğiz. Özelikle tükettiğimiz ürünlerin üzerindeki etiket bilgilerine ve son kullanma tarihlerine dikkat etmeliyiz. En iyi denetçi bilinçli bir tüketicidir. Öğrencilerinde alış veriş yaparken, sakıncalı gıdaları gördüğünde 174 gıda hattını arayabilir” dedi.
Daha sonra Gıda Mühendisi Neslihan Yuva tarafından 200 öğrenciye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2018-2022 Stratejik Planı doğrultusunda ”Okullarda Gıda Güvenilirliği” eğitimi verildi. Ayrıca öğrencilere yöremizde yetişen yenilebilir otlar hakkında Tekniker Zeliha Çetinkaya tarafında bilgiler verildi.
Program sonunda Okul Müdürü Yalçın Çakmak verilen eğitimden dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerine teşekkür etti.

Paylaş
Önceki İçerikİskeleye sıkışan foku AKUT ekibi kurtardı
Sonraki İçerikKefi Yaz Sahnesi Can – Aylin konseriyle açıldı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here