bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Öğrenciler Süt Çiftliğinde

Öğrenciler Süt Çiftliğinde
allkaria

Havva Ersoy Anaokulu Uğurböcekleri 5 / A sınıfı 5 yaş grubu öğrencileri sınıf öğretmenleri Öznur Evran’ın gözetiminde, Milas Süt Birliği’nin düzenlediği organizasyonla Birlik üyesi Halil İbrahim Taniş’e ait Ekinambarı Mahallesi’nde yer alan Taniş Çiftliği’ni ziyaret ettiler.

Havva Ersoy Anaokulu öğrencileri, Milas Süt Birliği’nin organizasyonuyla, çiftlik ziyareti gerçekleştirdi. Bu eğitici gezide minikler sütün üretim alanı hakkında bilgi edindi. Ziyaret sırasında öğrenciler küçük buzağıları elleriyle besleme fırsatı buldular.

Anaokulu öğrencileri süt ineklerini ve buzağılarını yakından görme fırsatı buldu. Buzağıları elleriyle besleyen öğrencilere Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Başkan Yardımcısı Nurettin Pinar ve Birlik Genel Müdürü Soner Güney de eşlik etti. Birlik çocuklara süt, kurabiye ikramında bulunarak, birer şapka hediye etti.

Yoğurt, peynir, ayran yaptılar

Çocuklarda beslenme bilincinin küçük yaşta oluşturulması, sağlıklı bireyler yetiştirilmesi, toplum sağlığına ve gelişimine destek sunulması amacıyla Yaşar Üniversitesi ile Pınar Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen “Eğlenerek Hareket Edelim, Sağlıklı Beslenelim” projesi kapsamında “Eğitimcinin Eğitimi Etkinliği” adı altında düzenlenen öğretmen eğitimlerine katılan Havva Ersoy Anaokulu öğretmeni Zeynep İrem’in yapmış olduğu bilgilendirme ve eğitim çalışmalarının ardından sütü daha yakından tanıma fırsatı bulan minik öğrenciler, çiftlik ziyaretlerinin ardından ise Milas Süt Birliği tarafından hediye edilen sütlerle okul mutfağında yoğurt, meyveli yoğurt, peynir, ayran gibi süt ve süt ürünleri yaparak tükettiler.

Sağlıklı gelecek ve süt tüketimini artırmak için

Öğrenciler çiftlik ziyareti gerçekleştirerek, sütün üretim alanı hakkında bilgi edindi, küçük buzağıları elleriyle besleme fırsatı buldu.

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Birlik olarak Havva Ersoy Anaokulu öğrencilerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Birlik olarak sütün ve süt ürünlerinin tüketiminin sağlık açısından önemine dikkat çekmek ve süt tüketimini artırmak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz.

Özellikle çocuklarımızda olumlu fark yaratmak için yapmış olduğumuz etkinliklerimizin hemen hemen hepsinde mutlaka çocuklarımıza ayrıcalık tanıyoruz. Ülkemizin yetiştireceğimiz sağlıklı nesillerin ellerinde yükseleceğinin bilinciyle adımlarımızı atıyoruz” dedi.  

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ